Pěstování pnoucích růží

Od: Datum: 31.12.13 13:29 odpovědí: 2 změna: 10.01.14 14:08
Kdy se stříhají pnoucí růže?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 31.12.13 13:35
avatar

Dobrý den, já je stříhám průběžně - po odkvětu nebo kvůli jejich zasahování do prostoru, kam už je nechci pustit. Nijak to neřeším a růže rostou stále a hodně. Je fakt, že na podzim je střihnu více a v sezóně už jen upravuji. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.01.14 14:08
avatar

Dobrý den,

nevím zda vám to ještě pomůže, ale záleží na tom, jaký druh máte. Pěstujeme popínavé růže s méně ohebnými pruty a plnými květy a nebo růže pnoucí (Rambler), které mají dlouhé, ohebné výhony a menší svazky květů, které kvetou jen jednou za sezonu, ale o to boahtěji. Růže první skupiny je nutné vodorovně vyvazovat na opěrnou konstrukci, aby se vyvinulo obzvlášť mnoho květů, protože pokud bychom je nechali růst jen do výšky, kvetli by jen na koncích výhonů. Po odkvětu řez omezíme jen na zkrácení odkvetlých postranních výhonů na tři až pět oček. A růže skupiny Rambler které nevytvářejí trvalo kostru, ty pravidelně po odkvětu zastřihneme na udržovací řez.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.