Žádost na výsadbu stromů?

Od: Datum: 29.11.13 21:15 odpovědí: 3 změna: 20.12.13 09:06
Prosím o informaci. Je daná zákonem vzdálenost výsadby stromů na pozemku v nebytové časti ( polnost) od hranice sousedícího zem. pozemku souseda?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 01.12.13 05:49
avatar

Dobrý den. Nevím, zda Vám to pomůže, tady je odkaz na zákoník.

http://www.uplnezneni.cz/clan…-obcansky-zakonik-cast-treti/ je to § 1071/1

Dále jen vlastní zkušenost. Je lépe se dohodnout se sousedem předem, jaké stromy chcete sázet a jak daleko od kraje pozemku,

zdůvodnění - vítr. Počítejte také s údržbou větví u stromu. Předejde se hádkám a stížnostem. Jen můj názor. Viky

doplněno 01.12.13 05:50:

Když je to polnost, mohou se tam sázet stromy?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rozara*
Datum: 11.12.13 23:52

U zahrad bývá vzdálenost od plotu závislá na výšce dospělého stromu. Bývá většinou v poměru 1:2, vzdálenost : výška stromu. To znamená, že např. ve vzdálenosti 2m od plotu se smí vysadit strom, který v dospělosti doroste do max. výšky 4m. Opačně je to tak, že strom dorůstající do 4m výšky může být vysazen do poloviční míry, tj. 2m. Je to nepsané pravidlo, které dodržují slušní lidé. Nejenom, aby větve a kořeny nezasahovaly na sousední pozemek, ale také, aby vaše stromy nezastiňovaly sousedovu zahradu a na ní pěstované rostliny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.13 09:06
avatar

Podle nového zákoníku platného od roku 2014 je to pro stromy dorůstající více jak 3 m min 3 metry od hranice a menší stromy 1,5m. Pokud ale budou větve vašeho stromu sousedovi růst na jeho pozemek a vy je na jeho žádost neodstraníte, může je ve vhodnou dobu (vegeteční klid) ořezat sám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.