Stěhování a přesazování pokojových květin

Od: Datum: 23.11.13 14:12 odpovědí: 5 změna: 26.11.13 13:00
Vážení,
prosím o radu, jsem nucen přestěhovat vzrostlé 30leté pokojové květiny (Ibišek, Šáchor, Tenura, voskovka a další), navíc do tmavšího bytu. Květiny nebyly léta přesazeny, květináče jsou již zcela prokořenělé a obzvláště Ibišky živoří. A já nevím, zda je lepší provést přesazení před samotným stěhováním, nebo až po něm. Děkuji za radu.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: claire*
Datum: 23.11.13 14:36

Já bych se zařídila podle toho, jak je to pro Vás pohodlnější a výhodnější. Moje babička zastávala celý život názor, že se nebude podřizovat kytkám, ale kytky se podřídí jí, a tak je přesazovala, když se jí to zrovna hodilo, klidně uprostřed zimy. Jednou dokonce rozsekala vzrostlou diefenbachii sekyrou na několik kusů, ty zasadila... a světe, div se, rostly ostošest. Mojí babičce totiž rostlo všechno. Kytky asi pochopily, že jí bude úplně jedno, když uvadnou, a tak vesele rostly a dělaly jí radost. Naložte s Vašimi rostlinami stejně, koneckonců jsou to jen kytky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 23.11.13 14:56
avatar

AhojteJá bych je dle selského rozumu nechala v novém bytě malinko "rozkoukat,"aby se zaklimatizovaly a cca za 14dní bych je přesadila ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.13 14:57

Tak schválně : co se bude lépe převážet - menší květináč s hodně prokořenělou rostlinou, u které nehrozí, že se bude vysypávat substrát a nebo čerstvě přesazená rostlina, která nebude ukotvená, bude nestabilní a substrát bude kyprý a bude se všude sypat? A také je dobré tvarovat, zmenšovat rostliny až na místě, což bych spojil i s tím přesazením.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.11.13 17:00
avatar

Myslím, že budete mít dost jiných starostí. Přestěhoval bych je tak, jak jsou a stříhání a přesazování bych odložil, až na to bude čas. Nebojte se, ibišky snesou hodně a voskovka taky. Mám doma zrovna jednu, která byla zavřená v bytě po úmrtí nájemníka a víc jak půl roku jí nikdo nezalil. Vypadala hrozně, ale po přesazení, prostříhání a prořezání kořenů vypadá po půl roce takhle. Dokonce už i kvetla. A to jí mám na stolku uprostřed místnosti, protože jí nemám kam jinam postavit a žádnou zvláštní péči jí nevěnuju.

doplněno 23.11.13 17:02:

Hmmm... ten žlutej list jsem taky mohl utrhnout *hi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.13 13:00
avatar

ta poznámka mě tedy rozesmála

Jinak bych přesadila a zastříhla kořeny až v novém bytě,a uvidíte,že jim to přořezání a zastříhání kořenů jenom prospěje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.