Degenerace terminálních lístků mandarinky

Od: Datum: 12.11.13 10:58 odpovědí: 2 změna: 13.11.13 10:05

Dobrý den všem, na jaře jsem koupil naroubovanou odnož mandarinky.Pak jsem ji ořesadil do doporučené hlíny a dal na slunný balkon.Rostla jak "vzteklá" ale nyní než jsem ji přemístil domů k oknu začaly se jí postupně zmenšovat a světlat vrcholové lístky a jeden pupen dokonce uschnul.Proo upřesnění - z hlavního kmínku vyrostly celkem tři odnože do všech stran 20,40 a 60 cm dlouhé.Zálivka byla přiměřená,trochu jsem poslední dobou zanedbával přihnojování.Zřejmě to ale nesouvisí s přěmístěním do pokoje, začalo to již koncem léta ještě na balkoně.Myslím,že jsem také již měl provést řez,ale bál jsem se toho coby začátečník.Může mi,prosím někdo poradit,jak k těm lístkům tak i k tomu řezu? Nyní je keříček asi 5Ocm od okna přes celou stěnu,otočeného na jih, topí se (zatím spíš netopí) dřevem, průměrná teplota 18 st. (jako "chladnomilu" mi to tak vyhovuje)

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.13 18:21

Dobrý den, to je těžké podle vašeho popisu odpovědět. Myslím si, že to je spíše nedostatkem světla, jestli se na tom balkoně neocitla ve stínu? Tím hnojením to asi nebude, a myslím, že zastříhnout půjde kdykoliv, teda myslím na jaře. Je možné rostlinu vyfotit a dát fotku sem?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.13 10:05
avatar

Já mám doma citron, který vždy koncem léta nebo na podzim začne propadávat, většinou staré listy. Propad listů je zřejmě způdobený krátkým dnem. To zakrátím nové výhony asi o jednu třetinu a citron na to reaguje kvetením, na jaře přírůstkem nových větví. Jednu větev máte delší než další, typuji, že nejdelší je ta, která byla nejblíž světlu. Nejsem žádný odborník přes citrusy, ale zkrátila bych výhony (mluvíte sice o odnožích, ale máte na mysly nejspíš výhony, že?) asi o jednu třetinu, ten dlouhý i víc. Zapěstujete tak korunku, aby měla pravidelný tvar a podpoříte vývoj plodného obrostu.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.