Les - drevo jak je to

Od: Datum: 18.05.13 20:29 odpovědí: 6 změna: 19.05.13 12:07
Dobry den, chci se zeptat jak je to s drevem v lese jestli je spadlej strom mohu sebrat narezat a odvest nebo jak to chodi, jsem student a tohle se mi nezda jako spatna brigada, dekuju .
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 18.05.13 20:44
avatar

Ahoj.Spadlý strom nesmíš,pouze větve na silnějším konci o průměru cca 7cm.http://www.lesycr.cz/o-nas/otazky-a-odpovedi/Stranky/default.aspx?subjfaq=Obecn%C3%A9+dotazy+%C4%8Dten%C3%A1%C5%99%C5%AF

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.05.13 20:50

no, jako brigáda to není špatný. Jen tu je jeden malilinkatý problém. I ten spadlý strom někomu patří. Takže by ses musel domluvit s majitelem lesa na podmínkách "těžby";)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: viky®
Datum: 18.05.13 22:02
avatar

Dobrý den. Na vesnicích, kdo si chce něco vydělat v lese, tak jde za lesníkem. Ten se stará o vše, v daném lese. Nejen Vás může, jako studenta zaměstnat, na likvidaci roští, čištění lesa, nebo sázení stromků. Také Vám může povolit na vymezeném úseku likvidaci větví a roští v lese, kde přesně, to Vám ukáže. Dřevo je za poplatek. Zase lesník vymezí prostor, který si můžete vykácet. Jen můj názor. Viky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.13 08:58
avatar

Dnes je spadané dřevo považováno jako biologická lesní hmota.Jako taková musí v lese zůstat.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mjoe
Datum: 19.05.13 09:34
Není pravda. viz. odpověď od wamp.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.13 12:07
avatar

Nahlédněte do lesního zákona č. 289/1995 Sb.

http://lesnizakon.cz/

§19 lesního zákona praví:

Každý má právo vstupovat do lesa na vlastní nebezpečí, sbírat tam pro vlastní potřebu lesní plody a suchou na zemi ležící klest. Při tom je povinen les nepoškozovat, nenarušovat lesní prostředí a dbát pokynů vlastníka, popřípadě nájemce lesa a jeho zaměstnanců.

§ 20 pak říká, co je zakázáno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.