Už jste zazimovaly růže?

Od: Datum: 30.10.13 10:47 odpovědí: 6 změna: 30.10.13 18:33

Dnes jsem ustříhla poslední kvetoucí růže , ještě mají ale i pár poupat.

Už jste růže ostříhali a přikopčili? Zdá se mi stále dost teplo .

doplněno 30.10.13 10:58:

Jistěže i muži zazimují - tedy mělo být... zazimovali?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: naoko
Datum: 30.10.13 10:55

Zazimovala , květy jsem si dala do vázy. Přikopčila a nasypala mulčovací kůru.Počasí se brzy rychle změní, tak myslím, že je čas. Ale mám všechno špatně. Já je ostřihla moc, na dvě očka, to se dělá až na jaře. Teď jsem je měla zkrátit jen o 1/3. Tak jsem zvědavá jestli mě zplaní, to mě bude hodně líto.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.13 10:56

Zatím je čas. Je teplo a ani žádné větší mrazy nehlásí. Budu sledovat předpověď a podle toho se zařídím.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.10.13 12:26
avatar

Také ještě vyčkávám, je pořád teplo. Růže jsem o trochu zkrátila, poslední květy ostříhala a donesla na hřbitov, tchán by byl měl v neděli devadesátiny. Jinak zatím nepřihrnuju. Sousedka letos skončila s chovem koní, mívala jsem od ní krásný koňský hnůj, v tom byly růže jako v pokojíčku. Tak letos mít nebudu. Zajedu si asi do lesa na chvojí, přihrnu hlínou a zakryju tím chvojím. Snad mi vydrží.

Letos je ještě čas na všechno, na balkóně mám dosud dva veliké květináče s asparágusem, který mi pořád vyhání mladé šlahouny, jako by byl červen. Jiné roky už byl ve sklepě.

Hlavně, aby ta zima pak nepřišla najednou a stihli jsme to. *plac* Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: naoko
Datum: 30.10.13 12:38

babajaga, no právě, stále všechno kvete, ale jak u nás začne pršet nebo mrznout vydrží to do jara , pak bych to všechno najednou nestíhala. Tak jsem předevčírem zlikvidovala růže (asi totálně). Muškáty už taky mám. Další kytky udělám dneska. S růžema asi máte víc zkušeností, myslíte, že o ně tím chybným ostříháním přijdu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.13 15:22
avatar

Pro Naoko: já stříhám růže na podzim vždycky asi tak, aby zůstaly do 40 - 50 cm. Přes zimu obyčejně trochu pomrznou. A pak na jaře je zkrátím tak na 3 očka, ty přimrzlé konce vyhodím.

Pokud jste je ostříhala až tak nakrátko, dobré to není. Ale zároveň není ještě nic ztraceno. Pokud je dobře přihrnete hlínou či hnojem, aby ta spodní část byla schovaná a v teple, myslím, že se na jaře vzpamatují.

A příště je raději nechte na zimu delší, na jaře je můžete zkrátit vždycky. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 30.10.13 18:33

Děkuji za radu a naději .Přikreji je pořádně ještě raději i chvojím. Mám jich hodně a tohle mě mrzí . Už jsem se tady chtěla sama zeptat a tenhle dotaz se mě hodil tak jsem se k němu "přilepila"

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.