Jaké rychle roustocí keře a stromy

Od: Datum: 29.10.13 12:21 odpovědí: 9 změna: 11.01.14 10:59

Dobrý den,

potřebuji poradit jaké keře a stromy rychle rostou.

Kolem domu, který jsme před rokem koupili je spousta míst kde je jen tráva, podél plotů nic, jde sem vidět.

Pokus o nařízkování tůjek nedopadl dobře, jelikož řízky nezakořenily.

Bydlíme na vysočině v CHKO, v okolí je krásná příroda. A chci na svém pozemku hodně vegetace, aby to tu vypadalo jako v přírodě.

Na části pozemku jsou vzrostlé smrky, javory, a další stromky. Vypadají nádherně. Jako takový malý lesík.

S výsadbou dalších smrků počítám, ale ty vyrostou až za spoustu let. A já bych rád měl nějakou zeleň, už příští a další rok.

Proto jsem vysadil do rohů k plotům zlatý déšť. Ten roste rychle.

Poraďte mi prosím co dál roste rychle. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 29.10.13 12:30

Dobrý den. Rychle rostou lísky, máme je kolem celého plotu. Výšku i hustotu můžete upravovat vhodným prořezáním.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.13 13:04
avatar

nejrychleji rostoucí stromy jsou japonské topoly. Dají se celkem běžně koupit.

http://www.topolyjc.cz/

Jen si dejte pozor, protože jsou to topoly se vším všudy. I se svojí výškou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.13 18:33
avatar

Japonský topol v žádném případě. Je to invazivní druh a zaplevelí co jde! Měl by být zakázán! Je to stejná bestie jako bolševník.

Rychle roste habr, javor babyka a jsou naše :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalov*
Datum: 28.12.13 20:48

Japonský topol není veden jako invazivní druh! Bolševník se šíří semeny,což u japonského topolu není na pořadu dne. Habr neroste rychle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.14 10:23
avatar

Ah ouvej. Do CHKO japonské topoly... chce se mi plakat! Nezlobte se, ale opravdu zvěrstvo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezeveckerovy
Datum: 29.10.13 15:49

Ahoj,

měli jsme problém s ksindloindními sousedy. Zakoupili jsme ptačí zob, nasázeli ho půl metru od sebe a naprostá spokojenost. Přírůstek ročně 40 - 50 cm, je to zelený celej rok - fakt bomba. Pořizovací cena ca. 50,-Kč/ks. Vřele doporučuju.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 30.10.13 13:24
avatar

svída taky rychle roste (svída krvavá), dále černý bez, tavola, tavolník van houteuv, kroucená vrba i normální vrby (obrazí vám proutky zapíchané do země)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalov*
Datum: 28.12.13 20:54

"Rychle,rychle"...všechno rychle...nejlépe hned...v přírodě to tak nefunguje,člověče.Hoďte se do klidu. Rychle rostou břízy,jasany,javory. Z keřů,pokud chcete původní keře tak například Brslen evropský roste svižně,také jívy a vůbec vrby a jejich kříženci,zde zmiňovaný ptačí zob,nebo střemcha(Prunus padus) také není žádný louda...atd

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.14 10:59
avatar

Přesně tak rychle a hned nejde nic. Navíc, co rychle roste, sice rychle naroste, ale o to rychleji odroste pak musíte buď často stříhat nebo to přeroste a odspodu vyholí. Doporučovala bych vám zvolit původní keře (možná pro někoho ohraná písnička, ale je to tak) nebo blízce příbuzné druhy a ne jeden druh, ale jejich kombinaci. Pokud nemáte nějaký super moderní dům opravdu bych vám doporučovala v CHKO vysazovat pouze původní druhy, protože zahrady mají být inspirované přírodou, možná přizpůsoboné našemu žit. Velmi dobře zpracované stránky mají na http://www.puvodnikere.cz/ Jejich balíčky pro živé ploty jsou velmi praktické. Používají semenáče, které jsou zajímavější než řízkovance. Navíc takový mix druhů je mnohem zajímavější jak po stránce estetické (barvy květů, doby kvetení, barvy plodů, zbarvení listů na podzim atd.) tak užitné (využití jedlých plodů, potrava pro divé zvířectvo - hmyz, ptáci, ježci...) Podobné stránky jsou http://ww.zivakrajina.cz/ . Taková vásadba se dá využít po celé délce plotu. A v obytné části bych založila okrasné záhony v přirozených dostatečně velkých obloucích z trvalek a nízkých keřů. Např. růže, dřišťál, hortenzie, Viburnum opulus je velmi pěkná. Z trvalek třeba kontryhel, trochu invazivnější řebříček je parádník, astery, udatna, chrysantémy, Coreopsis a srdcovka jsou typické babičkovské květiny, Echinacea. Ale i tak není špatné své záměry konzultovat s odborníkem - architektem nebo zahradníkem. Tak ať se daří :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.