Co je to za škůdce

Od: Datum: 28.10.13 11:23 odpovědí: 6 změna: 29.10.13 02:17
avatar

dobrý den, pět let pěstuji bez problémů orchideje phalenops., nyní se mi na jedné na listech udělaly takové bílé pavučinky a nejvíc jich je na nejnovějším listu, který je lepkavý, neleze to a nevypadá to jako mšice, rostlinu jsem vyndala, omyla a hlínu dala do trouby na 100 st. a chci ji dát znovu do květináče nebo ji mám vyhodit a je to nakažlivé pro ostatní orchideje, moc děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 28.10.13 12:04

Je to třasněka napadené rostliny do karantény a až 3.krát chemocky ošetřit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.13 15:24
avatar

Já nevím, ale třásněnka snad je rezavá

Od: alik®
Datum: 28.10.13 17:47

Dobrý den. Zrovna dneska jsem na svých orchidejích zjistila napadení škůdci. Není to poprvé a jsou to červci, takoví malí jako by broučci, kteří vysávají listy a dělají kolem sebe jakoby lepkavou vatičku. Moje rada a zkušenost je, dám do kýble naředěný postřik, nějaký sumithion a celé rostliny ponořím i s květy, pokud se vejdou , když ne tak květy hodně postříkám a nechám to namočené třeba celé odpoledne. Je stím práce, ale zatím se mi vždy podařilo breberky zlikvidovat a kytky zchránit. Je škoda hned vyhazovat, nechá se to řešit, ale je třeba to hlídat. Alik.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asdf*
Datum: 28.10.13 18:13

Bez fotky se to špatně určuje. Mohly by to být i svilušky. Na podobnou havěť pomáhá postřik - pár kapek Nimbového oleje s trochou bio smáčedla (čistič Frosch) do teplé vody. Olej jim ucpe dýchací cesty , aplikace se po týdnu zopakuje pro nově vylíhlou populaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aubrieta*
Datum: 28.10.13 20:11

Dobrý den, také se přikláním ke sviluškám. Mnohdy stačí rostliny často sprchovat a tím se mechanicky škůdců zbavovat. Zvláště svilušky mají rádi suchý vzduch. Budete- li rostlinu často rosit nebo sprchovat, svilušky by měly zmizet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.13 02:17

Dobrý den, že by to byla vlnatka? A vy pěstuje phale v hlíně?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.