Polystyren do půdy

Od: Datum: 28.10.13 09:38 odpovědí: 8 změna: 29.10.13 22:29

Zdravím všechny. Někde jsem četl,že rozdrcený polystyren odlehčí těžší půdu, mám pár kousku, které bych chtěl takto zužitkovat, chtěl jsem se zeptat, jestli s tím nemá někdo zkušenost a jakým způsobem se dá ten polystyren rozdrtit. Děkují za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 28.10.13 09:52
avatar

Dobrý den, asi nejlépe drtit ručně a až na drobné kousky až kuličky. Toto potom promíchat se zeminou a následně zarýt do půdy. Dělejte to raději venku, protože to "sviní", ale zase nesmí foukat vítr. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.13 10:02
avatar
Otázkou je, jaký druh polystyrenu to je. Pokud takový obyčejný s velkými zrny či kuličkami, tak se dá dobré ručně rozdrtit, nastrouhat nebo pomlít. Polystyren hustý, tvrdý a jemný (třeba z profilů lisovaných na balení např. elektrospotřebičů) se drolí obtížně. Zkuste, uvidíte.
Na zlehčení půdy se roky používá perlit, ten hrubší, ne prachový. I polystyren strukturu zeminy zlehčí. Nemůže poškodit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.13 11:16
avatar

Dávat polystyren do půdy je barbarství, namíchejte na zlehčení spíše dobrou zeminu s pískem, a též popel ze dřeva, nebo rašelina je vhodná. Polystyrenové kuličky vidím v zemině v zahradnictví v květináčích s okrasnými rostlinami, ale na zahradu, kde se pěstuje zelenina bych to nechtěla z estetických důvodů. Polystyrenu se můžete zbavit ve sběrném dvoře /větší množství/, nebo se dává i do kontejnerů s plastovým odpadem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.10.13 12:43
avatar

Zbytečná práce, vyzkoušel jsem to a po čase se lehčí polystyren z půdy vyplaví. Máte potom po zahradě závěje polystyrénových kuliček. Jedině kompost, hnůj, písek, popel a trpělivost - ona totiž ta těžká (jílovitá?) půda časem všechno "sežere".

Ohodnoceno: 2x
 
Od: aubrieta*
Datum: 28.10.13 20:04

Dávat polystyren do půdy je naprosto neekologické a zatěžující životní prostředí. Polstyren je třeba ekologicky zlikvidovat, v žádném případě sypat do volné přírody. Existují firmy, Které ho od Vás ZDARMA odeberou a dále využijí např. k výrobě izolací. Pokud chcete půdu provzdušit, použijte listovku, písek, v horším případě popel nebo keramzit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narf
Datum: 29.10.13 11:36

Jak už tady zaznělo, půda se zlehčuje pískem. "Lehká půda" znamená půda s velkým podílem písku, písčitá. Polystyren vám větší voda vyplaví a zaneřádí okolí, odbourává se stovky let...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.13 19:17
avatar

Sice netuším co udělá v půdě ale manžel ho strouhal na struhadle na řepu, šlo to výborně (potřeboval 2 pytlíky na něco ke střelbě).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.13 22:29

Porovnejte množství zeminy, kterou chcete vylehčit a množství polystyrénu, které chcete drtit a použít. Dojdete k tomu, že nemá význam se tím zabývat a že zarytá fůra písku a fůra hnoje bude rozuměji vynaložená námaha.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.