Malí slimáci na jahodách

Od: Datum: 25.10.13 17:49 odpovědí: 3 změna: 25.10.13 23:50

Dobrý den,

dnes jsem byl na zahradě, ještě i teď jahody plodí, a očekávám že ještě letos bude jedna malá miska jahod.

Jahodníky jsem letos pořizoval nové, a měl jsem je v truhlících. Žádné škůdce jsem tam neměl.

Poradili mi tu, že mám jahody přesadit do země, a tak jsem je tam přesadil před třemi týdny a od té doby mi malí slimáci prožírají jahody. Hajzlo*é! hehehe ne fakt mě štvou.

Co můžu uvědlat pro to aby se to nedělo?

Někde jsem slyšel, že se něco sype kolem záhonů s jahodami, že to slimáci nepřelezou. Možná je to odpuzuje nebo tak něco.

?

Můžete mi poradi, děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jezevecjahoda
Datum: 25.10.13 18:08

Stačí kolem záhonku nasypat popel, nebo drcené dřevěné uhlí. Slimejš se na tom zasekne, pak je sesbíráš a naházíš do kýble s vodou. Ověřeno, funguje. Někdo radí sůl, ale to jsem nezkoušel...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asiasi*
Datum: 25.10.13 18:29

Záhonek s jahodami mám přikrytý netkanou bílou textilií. Od slimáků a i od kosáků mám pokoj. Navíc jahody pěkně v těchto dnech zrají a mají poměrně velké plody. Sbírám každé dva dny misku jahod, mají ještě dost nasazeno a kvetou. Pokud počasí vydrží, bude i nadále co sbírat. Možná by toto opatření pomohlo i vám.

doplněno 25.10.13 19:22:

Folii jsem kolem dokola zatížila dřevěnými tyčkami, takže do záhonu nic neproleze. Možná předtím zhkontrolujte, zda nejsou slimáci zalezlí pod listy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.13 23:50
avatar

Slimáky nezastaví nic před chutným soustem. Snad ještě více jak 10 cm pás jemného písku. Výhodnější bude slimáky zahubit granulemi ještě nyní na podzim. Pokud je necháte žít, tak příští rok bude ještě hůř a budete mít hodně okousaných plodů. Slimáky nesolte, sůl nepatří na zahradu. Našim slimákům nevadí piliny, ani drcené skořápky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.