Vinná réva - lze ostříhat na podzim?

Od: Datum: 21.10.13 10:39 odpovědí: 6 změna: 24.10.13 17:51

Dobrý den, mám prosím dotaz, lze sestříhat vinnou révu na podzim, pokud ano jak a přežije zimu? Předem děkuji za Vaši radu a .odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: myse®
Datum: 21.10.13 10:50

já stříhám v únoru... dost razantně - nechávám jen hlavní "větve" a postraní výhony pryč. Réva na jaře obrazí a vyhodí dlouhé šlahouny

Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 21.10.13 14:00

Já jsem to letos ostříhala celé-celé šlahouny na kratičko.Obrazí Vám příští rok jako fík,nebojte se toho:-DJe to rostlina velice odolná vůči mrazu-přežije bez úhony

doplněno 21.10.13 15:23:

Pěstuji cca 15let.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.10.13 14:34

zvykem je střih v únoru, když už nemrzne, ale teploty jsou stále nízko. Pokud byste to dělal až v teple, pak by vytékala míza a rostlině by chyběly živiny k růstu. Ostříháte úplně všechno, jen necháte jeden (dva) pruty loňského dřeva, které budou plodit.

Na podzim jsem zatím stříhal jen to co vyloženě překáželo. U stromu je to jednoduché - mají ve dřevě zásobu živin a čím víc toho ostříháte tím hůře přezimují. U révy to bohužel neznám.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.10.13 22:12

dejte pozor, ať pěstujete víno a ne dřevo. Můj děda stříhal za třetím očkem.

Mrkněte se kde je třetí očko šlahounu a za ním střihněte.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.10.13 04:48
Já jsem ostříhal v sobotu. Jako každý rok, už minimálně 20 let.
Vinnou révu pěstuji na dřevo, jako dělící a stínící stěnu a strop v átriu. Bez milosti, jak začne padat listí, stříhám všechny jednoleté výhony, klidně těsně u hlavních tahů, ze kterých mám už docela slušnou mříž. Na jaře z toho množství zbylých pupenů vyraší plno výhonů, které stejně v průběhu léta musím redukovat.
Zrovna tak přes léto minimálně na 50 % likviduji střapce, hlavně modré, nestačíme je pak na podzim sníst. To bílé stolní sníme.
doplněno 22.10.13 06:58: To zelené je z půlky července, to suché z půlky října. Už se na to nedalo koukat.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 24.10.13 17:51

Díky moc za vaši obsáhlou odpověď a obrázky ! Manžel před týdnem vinnou révu dost ostříhal, tak teď budem už jen čekat, co to přes zimu udělá...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.