Záchrana malých odnoží jahod

Od: Datum: 08.10.13 16:31 odpovědí: 4 změna: 08.10.13 18:50

Dobrý den,

od začátku září začalo být chladno a měli jsme nasazané odnože jahod. Ty co už kořenili v červenci, jsou dnes velké rostliny. Ovšem ty co začali kořenit v srpnu přestali skrze to chladné počasí růst a zůstávájí malé. Chci je zachránit.

Uvažuji že je dám za okno do pokoje kde bývá teď tak 15°C. V zimě tam bude tak 5°C. Prostě bych je na zimu ven vůbec nedával a nechal je letos ve vnitř ať přežijí.

Lze to takto vyřešit?

Jak často to pak zalévat?

Děkuji

Pavel


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.13 17:33
avatar

Pokud ty malé odnože mají dostatečně velké kořeny, tak jim mráz neuškodí. Sazenicím s malými kořeny hrozí, že je mráz vytáhne ze země a že uschnou. Příští rok budou mít nižší úrodu. Hnojila bych je příští rok hnojivem Kristalon - jahoda. Do pokoje bych je na zimu nedávala.

doplněno 08.10.13 18:25:

Odnože máte v nádobách, nebo na záhoně? Srdíčko jahodníku nesmíte zasypat zeminou, zahyne!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 08.10.13 18:17

Nechte je na stanovišti a přihrňte hlínou, ať je mráz nevytahne - stačí když bude koukat pár listů, srdíčko může být v zemi Hned po rozmrznutí odhrnout, zalít a za 14 dnů přesadit na místo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 08.10.13 18:32
avatar

Pavle, to byste koukal, co já všechno zasadila do záhonu za jahody. Měla jsem z jara deset rostlinek jahod stáleplodících v truhlících. Postupně měly šlahouny, které jsem odstříhávala a dávala jen do vody, do plastových krabiček, tam krásně vyrazily kořínky a postupně jsem je dávala na záhon, chytly se všechny. Dokonce mi ještě kvetou a mají i plody. Nevím, zda je to dobře, ale nasypala jsem kolem nich kůru. Možná je uchrání před mrazem, ale doufám, že je kůra ochrání příští rok před slimáky. Teď už není vidět, ztmívá se, ale zítra vyfotím a vložím obrázek. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.13 18:50

Já bych je nechala venku.Taky jsem sázela jahody.Sem tam je zaliji a ony ještě prokoření.Ještě je sluníčko

doplněno 08.10.13 18:52:

Když mluvíme o tej kůře,z jakého stromu se používá.Je to jedno?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.