Psi vino - roste jen po zdi?

Od: Datum: 02.10.13 11:57 odpovědí: 8 změna: 02.10.13 20:48

Dobry den,chci nechat přišti rok popnout zeď libi se mi břečťan,protože ji i v zimé zeleny,ale ten pry by lezl i po zemi a to nemužu potřebovat.Tak o psi vino poleze jen po zdi nebo take mi vleze i do zahonu?Co myslite vy jake mate zkušenosti-Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: horidoki53
Datum: 02.10.13 12:02

Břečťan leze tam kam jej nasměřjete. To znamená že pokud mu řeknete, lez po zemi, poleze po ní. Pokud ho postavíte a nasměřujete nahoru, poleze nahoru po stěně. Ale břečťan má své nevýhody, roste dlouho a je to ráj pro myšky myšoucí :)

Psí víno bych nebral vůbec. Listí opadá tudíž je toho dost co sklízet, taky jak to leze, tak to proleze i kolem trámu. Já jsem se psího vína zbavoval dva roky a nikdy více. Možná bude mít někdo jiný názor ale já už psí víno nechci ani cítit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.10.13 12:43

Každá popínavka, kterou necháte růst jak chce vám vleze do záhonu. Udělá to břečťan i loubinec.Volba mezi nimi by měla vycházet i ze světelných podmínek. Úpal snese loubinec, břečťan ne. Břečťan roste pomaleji a pro mě je barevně nudný (celý rok stále stejný).

Datum: 02.10.13 14:19
Měl jsem břečťan na domě téměř 10 let. Jak píšete, nádhera, celý rok zelený. Hosté obdivovali.
Druhá strana mince:
Do břečťanu se nastěhovali ptáci. Ranní zvukové projevy se ještě daly tolerovat. Ale jejich výkaly, které se množily, smrděly 24 hodin, v létě intenzivněji. Nedalo se spát při otevřeném okně. A množství broučků viditelných a dalších potvor neviditelných to bzl vrchol!
Ložnice a záchod těch opeřenců jsem zlikvidoval relativně jednoduše. Ovšem kořínky či přísavky, už jsem musel vytrhnout z omítky, zbytek drátěným kotoučem obrousit a nastříkat novou vrstvu omítky.
Toť má zkušenost.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.10.13 17:06

na dum ho popnout nechci na ošlivou zeď od souseda postavil zidku pro plot,ktery nenatřel a jak zrezivěl rez teče po te ziďce a z me strany to vypada ošklivě.Jenže zeď je,ale jeho nebo ji překryt rakosem?Nevim zkusim vložit foto

Od: uska®
Datum: 02.10.13 15:46

Mám obojí, břečťan i psí víno (teď je nádherné). Že vám výhony polezou do záhonu, to neřešte. Co je v záhonu, to přejedu sekačkou. Až opadne psí víno, čeká mě velký úklid listí včetně listového vysavače. Ale za tu krásu to stojí.

doplněno 02.10.13 15:55:

Psí víno mi po domě neroste. Nahoře i dole je na domě upevňená síť a prvním rokem mezi sítěmi jsem natáhla silonový vlasec. Zpočátku jsem výhony směrovala na vlasec a druhý rok i některé silony popraskaly, ale psí vímo má již svou síť. Dnes už je dům tak zarostlý, že musím 2 x do roka vystřihávat okna a hlídat výhony u hromosvodu a svodů, aby se nedostaly na střechu nebo neucpaly rýny. Přiklkádám foto z počátku výsadky psího vína.

doplněno 02.10.13 19:46:

@syfrig díky, taky si doma připadám jak v pohádce a navíc potok je pstruhový, žádný protivný soused, samota je samota, neměnila bych.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.10.13 17:02

"uska"nooo nadhera krasné porostly dum a ten splav tam,kde to žiješ?Asi někde v pohadce

Datum: 02.10.13 20:48

uska. To je krásný místo... A bez toho porostu na domě by to nebylo ono...

Datum: 02.10.13 18:25

Psí víno už nikdy více, roste všude a stále, nic nepomáhá. Plazí se po plotě, leze až na střechu, plazí se po zemi a prorůstá vnučce do pískoviště.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.