Je tato houba jedlá?

Od: Datum: 01.10.13 19:23 odpovědí: 8 změna: 16.10.13 11:11

Ahoj, dnes jsme byli na houbach a nasel jsem snad Vaclavky? Jsou mladoucke, asi se tezko pozna, jsou-li jedle. Jinak je to u nas s houbama bida, jen spousta bedel, prave delame rizky:). Zdravi Sebor

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.13 19:38

Vaclavky maji sice medovou az tmavou barvu, ale jsou takove supinky na klobouku. Tyto je nemaji. Bedle? Tak my ani jednu, zato podoubaku plne kose, ale i malinke na zavareni, takze uroda. Jeste jsme nasli pravy hrib, klouzky a kremenace. Poprve za X let taky ryzce .) ale bedlu ani jednu...No, to jsem moc neporadila...asi to chce znalce.

doplněno 01.10.13 19:39:

Mohla by to byt vaclavka bezprstenna? http://www.houbareni.cz/houba.php?id=774

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.10.13 19:54

Já bych řekl - Žlutotřepenitka cihlová - hořká nedobrá houba

doplněno 01.10.13 21:03:

hejkale- výborný, dávám za *1*

doplněno 01.10.13 21:07:

Lekl jsem se, když jsem tu moji žlutotřepenitku nenašel, ale je tam, pouze jako Třepenitka cihlová - myslím, že by to mohla být jednoznačně ONA !

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.10.13 20:27

hmm...*palec* asi mate pravdu. Klasicka vaclavka urcite ne, ale tohle je to hodne podobne. Kazdopadne by mohla byt houba ze zlata, ale kdyz nevim, co to je, nesbiram a hlavne nejim

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.10.13 20:50

Houby, houby, houby, malý, velký, tlustý, tenký... kdysi jsem slyšel takovou písničku.

naše kolegyně lidka mi poslala fantastický odkaz

koukněte sami http://www.houbareni.cz/houby.php

díky, Lidko! Za všechny...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 01.10.13 21:37

Zapomnel jsem napsat, ze rostla primo na parezu. S.

doplněno 01.10.13 22:12:

Jeste jsem to vyfotil doma zblizka v detailu

doplněno 01.10.13 22:15:

a uz je v kosi:)!

Datum: 03.10.13 08:37

třepenitka svazčitá

http://www.houbareni.cz/houba.php?id=280

Atlas Pilát Ušák říká že je nepoživatelná, takže ji raději ani neochutnávejte. *blee* *blee*

Od: houbarenicz
Datum: 13.10.13 19:18

Rozhodně se jedná o třepenitku svazčitou, která nejen, že je nejedlá, je jedovatá. Nepoživatelná je z důvodu obrovské hořkosti až trpkosti zasyrova i tepelně upravená (klidně ochutnejte a pak vyplivněte). Otrava sestává z průdkých průjmů a zvracení plus následné dehydratace,

Datum: 16.10.13 11:11

Pred nasim domem, v blizkosti starych smrkovych parezu, ted rostou tyto houbicky. Ne, ze bych je chtel na smazenici, ale zajimalo by me, jak se jmenuji a jsou-li jedle. Diky! Sebor

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.