Padání maliníku, hnědé skvrny

Od: Datum: 01.10.13 19:18 odpovědí: 3 změna: 01.10.13 20:44
avatar

Proč mi maliník neroste vzpřímeně, ale pruty jsou jakoby popadané, rostou šikmo, jakoby snad v zemi nedržely. Objevila jsem na prutech místy hnědé skvrny, oválné, podlouhlé, dlouhé asi 7cm. Není to nějaká hniloba zaqpříčiněná nedostatkem vzduchu, kdyxž mám na záhoně takový prales?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: andrea1*
Datum: 01.10.13 19:41

U maliníku je důležité tenké a slabé výhony odstraňovat, aby nebraly živiny zbytečně silnějším prutům. Maliníky, pokud jsou silné pruty, a rosou příliš ohnuté, přivazuji ke kůlkům. Hnědé skvrny je skutečně druh plísně, Listí ale za krátký čas zežloutne a opadá. Takže je dobré jej shrabat a vyhodit. Maliny se na začátku vegetace přihnojují třeba chlévskou mrvou. Přes léto se také zalévají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.13 20:10
avatar

Ty skvrny jsou ale na prutech. Pomůže, když je ostříhám, nebo je v háji celá rostlina? Dík za rady.

Datum: 01.10.13 20:44
avatar

Podle mně je maliník napadený houbovou chorobou - odumírání maliníku. Všechny napadené pruty ostříhejte, protože houba přezimuje na napadených prutech. Porost maliníku prostříhejte, aby nebyl tak hustý. Půda by neměla být trvale přemokřená a výživa by měla být vyrovnaná. Já brzo na jaře ještě před rašením hnojím rozhozením granulovaného hnoje, nebo Cereritem. Vhodný je i výborný kompost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.