Jak zazimovat hortenzii

Od: Datum: 22.09.13 12:51 odpovědí: 6 změna: 23.09.13 13:19

Dobrý den, chci se zeptat, jestli se hortenzie na podzim zastřihuje . Jestli ano, tak jak hodně. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 22.09.13 12:58

S prominutím jaká?

Ohodnoceno: 0x

Od: dako®
Datum: 22.09.13 13:02

je to hortenzie venkovní a barva modrá.

Od: alik®
Datum: 22.09.13 18:32

Hortenzie se na zimu nestříhá. Pokud máte mladou rostlinu tak na zimu pořádně přikrýt chvojím aby neomrzla. Na jaře odstřhnout jen odkvetlé květy a hodně slabé větvičky. Tato hortenzie kvete na loňském dřevě, tudíž když ji teď ostříháte ta vám možná poroste, ale nepokvete. A modrá je proto, ze dostala kyselé hnojvo, jinak by byla růžová.

Od: viky®
Datum: 23.09.13 00:14

Dobrý den. Sestra pěstuje hortenzie. Má různé barvy, skutečně záleží, jaké má hortenzie podmínky, ale ta barevnost květů, je nádherná. Květy, které odkvetou, nechává sestra na keři. Když máte hortenzii velkokvětou, tak se na jaře opatřně odebere jen suché květy, některé výhony jsou ukončené květním pupenem, ty musí zůstat celé. Vystřihne se jen suché větvičky, nebo to, co překáží.

Keře na zimu přikrije rašelinou, nahoru dá ještě hodně listí, pak chvojí. Tak je hortenzie zabezpečená v zimě před sluníčkem, aby nevymrzla. V březnu se vše odklidí, začne se přihnojovat. Prosím, jen můj názor. Viky

doplněno 23.09.13 00:16:

Vždy se dívejte na dřevo, které vyrostlo tento rok, na další rok bude kvést.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.09.13 08:20

Na našem malém sídlišti je skoro před každým domem keř hortenzie. Jsou všude. Bílé, růžové, fialové, modré, červené (ty jsou úžasné) A jako před barákem s větším počtem nájemníků! Nikdo se o ně nestará, nejsou ničí. A ony žijí a jsou všude! nádherné. Přes zimu jsou s odkvetlými, hnědými, květy. Na jaro někdo vyleze a když už holé pruty nasazují pupeny, květy oláme, v lepším případě ostříhá. ;) Když jsem ji měla na zahradě, tak jsem ji hodně zalila, nahrnula jsem hlínu a listí ke kmínkům a na jaře jsem ji zase odhrabala. A ostříhala jsem oschlé květy. Jen květy, protože hortenzie kvete na dvouletém dřevu. .-)

Datum: 23.09.13 13:19

zazimování hortezie taky nijak moc neřeším, ani žádnou zeminu nepřihrnuji. Na jaře pouze ostříhám suché květy a vždy se dočkám krásně kvetoucího keře

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.