Jak vyhnat rejska ze zahrady,

Od: Datum: 16.09.13 12:58 odpovědí: 11 změna: 25.09.13 22:25

prosím o radu jak vyhnat rejska ze zahrady. Tedy myslím, že je to rejsek. Vyrývá tunely těsně pod povrchem země, několik metrů dlouhé. Nalévání vody nepomáhá. Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: narf
Datum: 16.09.13 13:13

To nebude rejsek, ten je malinký, ale nejspíš hryzec vodní. Ten má rád vyšší hladinu spodní vody, tak s tím zaléváním asi bude opačný efekt. Hryzec se vyhnat nedá, to je zarputilý zahradní kámoš...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.13 13:29

Určitě je to hryzec. Upozorňuji jenom na to, že rejsek je hmyzožravec, zeleninu nežere a hlavně je chráněný!
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.09.13 16:30

Rejsek je dokonce užitečný. Ale na fotce to není rejsek

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.13 17:01
avatar
Pokud ty tunely jakoby nadzvedly povrch a jsou vidět, a mají průměr tak do pingpong. míčku, může to být i krtonožka. Tady na poradně najdete na #krtonožka
doplněno 17.09.13 15:33: S jistotou určit škůdce jenom podle laického popisu činnosti toho škůdce (tunely těsně pod povrchem), přestože jsem je ani neviděl, to je teda odvaha. Jiný bližší a konkrétní identifikační znak toho tvora autor otázky neudává.
Myslím, že autor otázky by po úspěšném lovu měl dát vědět, co za potvoru to bylo a jak se jí zbavil. Pomůže to i dalším stejně postiženým. I foto by dobře padlo.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 16.09.13 18:09

Podle popisu a předchozích odpovědí je to skutečně hryzec. Od dědy jsem se naučil z pérového drátu vyrábět pasti, které skutečně fungují - zkušenost min.50 let. Najednou se na trhu objevilo skoro totéž - viz http://www.limbursky.cz/Ocelo…past-na-hrabose-a-hryzce-2ks/

Údajně jsou v prodeji i v Bauhausu - z doslechu.

doplněno 16.09.13 18:11:

Už se to tady kdysi řešílo: https://www.poradte.cz/rostli…stovani/29-jak-na-hryzce.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.13 14:57
avatar

Netuším jak se rostlina jmenuje, je vysoká a fialová (snad některý rádce bude znát) a ta údajně hryzce odpuzuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.13 06:42
avatar

Hryzce odpuzuje pryšec křižmolistý. Ale musím vás upozornit, že je úpornější, než ti hryzci. Dostala jsem ji asi před 15 lety a nasela. Hryzci už jsou dávno pryč a ta mrcha /pryšec/ mi každý rok znovu a znovu vyrůstá. I když po ní jdu a vytrhávám a ničím a...Raději si ji ani nepořizujte, zaneřádí vám všechno. To snad raději toho hryzce. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.13 16:47
avatar

Vyhrabat staré rádio, dát nové baterky, dát doprostřed zahrady, pustit na plný ceres, přiklopit kbelíkem. Když ten kravál v okolí vadí, přikrýt kbelík ještě starou dekou a vyženete spolehlivě všechno. Já jsem takhle vyháněla krtky. Po několika týdnech jsem musela znovu, ale spolehlivě byl pryč. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.13 10:27

Také jsme měli na zahradě hryzce , je to tak 3 roky zpátky , tenkrát jsme v Globusu koupili takovou krabičku s kuličkama , průměr cca 2 cm , které byli silně cítit citronem. Zakolikovali jsme je do země a ze záhonu zanedlohou odcestoval k sousedům :))

Výhoda těchto kuliček bylo , že se nerozpustí ve vlhku a tudíž budou dlouho účinkovat a také že nebyl nebezpečný pro žádná domácí zvířata , to byl hlavní důvod , proč jsme ho kupovali , protože Náš pes občas kuličku žužlal v tlamě :))

Cena pokud se nemýlí byla něco kolem 100 Kč a bylo tam asi 4 kuliček.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alik®
Datum: 24.09.13 13:04

Tak tedy dneska ráno přijdu na zahradu a koukám, že mám zryto. Choby pod povrchem záhonů, že bych tam strčila ruku. Zřejmě mě opět navštívíl ten dareba hryzec. Již několikrát jsem s ním bojovala a ůspěšně, ale to řádil ve skaalce. Teˇse mu zalíbyli trvalky a růže. Kupovala jsem v Globusu takové patrony jako prskavky, ty se vypálili a pak nastrkali do těch děr. Chvíli to trvalo, ale několik let jsem měla pokoj, až dnes jsem oběvila tu spoušť. Takže hurá do boje. Já mu dám ničit mi kytičky. Vyzkouším některé vaše rady. Dík za ně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.13 22:25
avatar

Rejsek je užitečný, Škody, které napáchá jsou v nepoměru k užitku. jak už někdo shora napsal, sbaští larvy, které škodí daleko víc. A rejsek má špičatý čumáček a je dost drobný. To nahoře je nějaká myška. A mimochodem, já mám také někdy tunely křížem krážem po zahradě, ale nikdy to nemělo vliv na růže, nebo jiné trvalky. rzhrabala jsem je, místy zašlapala a bylo to. Horší je krtek v jahodách. Ale všimla jsem si, že jahody mám stejně, jenom jsou někdy ušpiněné od hlíny.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.