Zelené dýně hokaido

Od: Datum: 13.09.13 15:05 odpovědí: 3 změna: 13.09.13 23:29

Prosím o vysvětlení. Druhým rokem pěstuji dýni hokaydo, v letošním roce se mi urodily dýně jak oranžové, tak sytě zelené, které ani omylem nezačínají žloutnout. Tato zvláštnost je na dvou sazenicích. Poraďte co s nimi a zda jsou také vhodné ke konzumaci ty zelené plody. Děkuji Hurábováí

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.09.13 15:17

Mám oranžové, žluté a zelené s bílými pruhy, po oloupání je to jedno. Vařim krémovou polévku ale bez slupek a nastrouhám a smíchám s mletým masem a sýrem- mleté řízky nebo rozetřít na plech oploupaných a nakrájených brambor, zalít smetanou + 2 vejce. Vysévám vždycky svoje semínka s oranžové dýně a je mi utajeno, proč si naroste některá jiná.

Ohodnoceno: 0x

Od: xxxxxxx
Datum: 13.09.13 20:57

Pokud máte původní koupená semena hybridní,jsou ozn.jako F1,a to myslím hokaido je, rostlinky ze sebraných semen už většinou narostou jiná. Na příští sklizen si raději kupte nová.

Datum: 13.09.13 23:29

Různé druhy dýní se mezi sebou snadno kříží, takže používáním vlastních semen pěstujete "něco" tykvovitého.Co z toho bude, poznáte až když plodí a dáte dotaz. Kupujte každoročně nová semena a tím si odpustíte překvapení. Rozpad vlastností u přesevu F1 odrůd je další příčina.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.