Zakořenění citrónovníku

Od: Datum: 01.09.13 15:08 odpovědí: 3 změna: 01.09.13 18:25

Dobrý den. Když jsem byl na dovolené tak jsem si tam nařezal větvičky citrónovníku s tím, že si ho doma začnu pěstovat. Na dovolené jsem byl přibližně před 3 týdny po návratu domů jsem větvičky dal do vázy s vodou. Po 3 týdnech mi zatím ani jedna neuschla a ani jedna nezakořenila shrnuto jsou pořád stejné. A proto se chci zeptat jestli není nějaká výživa nebo něco co by tomu pomohlo, popřípadě kdyby jste mi něco doporučili. =)

Raski


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.13 15:21
avatar

ne každý keř či strom lze množit tak, že dáte větvičku zakořenit do vody - obávám se, že zrovna citrusy nejdou... :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pinkulinka*
Datum: 01.09.13 17:53

Dej ho do skleníku a hnoj ho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 18:25
avatar

přece jenom to jde, i když to není jednoduchét: cituji:

Jednoduchým, ale ne moc spolehlivým způsobem množení je řízkování. Stačí pokud některý z vašich známých či přátel, nebo dokonce i vy osobně, vlastní citrus jehož tvar potřebuje trošku poopravit seřezáním větví. Tyto větve seberete a nastříháte na kousky se 3 až 5 listy. Spodní 2 až 3 listy odtrhnete a horní 1 až 2 v polovině ustřihnete. Je potřeba dávat dobrý pozor jak větve na rostlině rostly, abyste řízky neobrátili. Neboť zalévat kořeny rostoucí ve vzduchu je velmi pracné a neméně pracné je sklízet plody pod povrchem půdy. Přece jenom, citrusy nejsou brambory či burské oříšky.

Takto připravené řízky ošetříme stimulátorem, který zakoupíme v nejbližší prodejně květin. U stimulátoru by měl být přiložen návod. Ošetřené řízky zapícháme do zeminy v truhlíku, zalijeme a zabalíme do fólie. Zálivku podle potřeby opakujeme a přitom odstraňujeme uschlé řízky. Těch bude postupně tak 50 až 75%. No a za měsíc či dva zbytek řízků pěkně zakoření a začne růst.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.