Co je to za kvetinu?

Od: Datum: 29.08.13 18:22 odpovědí: 6 změna: 29.08.13 21:42

Dobry den,tak mam dotaz co je to za kvetinu?Dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.13 18:33

fotka není moc jasná , ale řekla bych jasmínum polyanthum- jasmín bílý roste převážně v teplých krajích

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.08.13 18:36

ano podle kvetu jasmin

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.08.13 20:23

Nerada rozporuji ten jasmín, ale...

Květy mi nápadně připomínaji rostlinu dipladenia, případně jiným jménem mandevilla. Protože je květ bílý, tak dipladenia (mandevilla) boliviensis.

V textech o rostlině je uvedeno, že dosahuje výšky až 2 metry a že není mrazuvzdorná. Nevím, jestli ty na fotce rostou v půdě, ale podle cykasů kousek vedle je pravděpodobně, že i tyto rostliny jsou v obřích květináčích. Tedy nemrazuvzdorná dipladenie v květináči - na podzim ji stěhují do skleníků.

Na tomto odkazu je květ červený, ale je tam český text.

http://www.ceskestavby.cz/rostliny/dipladenia/

Při zadání dipladenia boliviensis se objeví mnoho obrázků, nějak mi to nejde kopírovat.

doplněno 29.08.13 22:34:

Mahan - jste šikovnější uživatel internetu, možná dokonce úspěšný pěstitel. Já dipladenii umořila asi po roce, proto mě ty vzrostlé (a jsem si jistá, že to jsou dipladenie), docela zaujaly.

Ohodnoceno: 1x

Od: mahan
Datum: 29.08.13 21:26

Ano je to dipladenia.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.08.13 21:29

Tady je foto

Datum: 29.08.13 21:42

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.