Stromy z pecek - ryngle

Od: Datum: 25.08.13 20:53 odpovědí: 11 změna: 27.08.13 15:02

když zasadím pecku z ryngle,vyroste mi dříve či později identický stromek,nebo něco jiného?U broskví a meruněk to funguje,u rynglí taky?*nevi*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.13 21:16

Nefunguje to stoprocentně ani u broskvoní, ani u meruněk, ani u rynglí. Jestliže chceme mít identickou rostlinu, tak ji získáme jedině očkováním.

Ohodnoceno: 2x

Od: ceredka
Datum: 26.08.13 17:25

:(..sem si to myslela..díky

Datum: 27.08.13 09:22

Sebod mám vlastní zkušenost s broskvoní, z pecky krásné broskve vyrostl strom a na něm malé, broskve co měly divnou chuť a nikdo je nechtěl, další se nechal naroubovat a rodí krásné a dobré ovoce.

Ohodnoceno: 0x

Od: andrea1*
Datum: 25.08.13 21:32

Před třemi lety jsem objevila na záhoně, že mi z pecky broskve vyrostl stromeček. Letos poprvé měl ovoce a nebyl rozdíl.. U ryngle bohužel nemám zkušenost. Tady to bude stejné jako u švestky vypěstované z pecky.

Datum: 26.08.13 17:24

..švestky jsou lepší z odkopků..to si pamatuju od dědy

Od: laik
Datum: 27.08.13 04:41
Pro nas laiky - co je to "odkopek"?

Datum: 27.08.13 15:02

z kořenů švestky občas vyroste nový stromek..

Datum: 25.08.13 21:44

jsou zkušenosti např se špendlíkem, že to takto opravdu jde. Osobně bych do toho nešel resp z pecky bych si jen vypěstoval podnož a pak bych to nechal naroubovat z původního stromu.

Většina lidí pecky zatracuje, že rostlina nebude původní ani kdyby byla samosprašná - což renklóda není, ta je cizosprašná - takže nebudete vědět co sázíte! :)

Od: myse®
Datum: 26.08.13 14:11

a co lze vypěstovat z pecky - aby rodilo? Myslela jsem, že prakticky nic... Poradíte?

Datum: 26.08.13 15:04

Mám z pecky 3letou meruňku, letos poprvé kvetla. Ochutnala jsem 2 plody a chuť byla výborná. U cesty roste slivoň obecná /žluté kulaté plody). Před 3 lety jsem na jaře pod keřem vytrhla 2 proutky, které vyrašily ze semen. Zasadila na zahrádku a bez jakékoliv péče mi vyrostl keř asi 2,5 metru vysoký a letos jsem sklidila 5 litrový kýblík plodů.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 26.08.13 15:24

Z pecky lze pěstovat vše. Otázka je, co z toho vyroste. Může to být podobné původní odrůdě a nebo vůbec ne. Kdyby se vše dalo množit peckami, tak proč by se stále produkovaly stromky roubované a očkované. "Slivoň obecná" byl nejspíš myrobalán, který se množí semenem a používá se jako podnož pro slivoně, švestky,meruňky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.