Co zasadit do bažiny?

Od: Datum: 04.05.13 21:44 odpovědí: 10 změna: 06.05.13 17:41

Zdravím, mám u baráku cca 4500m2 bažiny, teď tam rostou osiky a topoly, ale ty rostou pomalu. Ctěl bych něco na topení, co bude rust rychle. Bohužel nemohu (nechci ) tam dát japonské topoly protože žena je alergická na topol, takže hledám něco co bude rychle rust a dobé na topení díky za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 04.05.13 21:59
Zalezi jak moc bazinata je ta bazina. Ale dobre jdou olse. Maji rady mokro a relativne rychle roztou. A mezi to jasany.
doplněno 04.05.13 22:02:

Mimochdem. Japonske topoly ejsou na topeni zase takova vyra. Tedy pokud nemate atomatisky kotel na stepku. Jak topol rychl roste, tak ma vcelku :"ridke"drevo a neni problem, ze kdyz protopite ve smrku 20prm, tak v topolu 30 i vice prm za sezonu. CIli dusledku se vice nadrete a casteji prikladate.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.05.13 22:06

To je právě to že olše a jasany tam mám taky. A chci je dát pryč. (kvůli té alergii) jinak k tomu jak je to mokré mysty je voda pořád a zbytek jen cca týden podešti stojí voda pak už se potom dá i přejít

doplněno 04.05.13 22:08:

K TOMU KOTLY: KOTEL ZATÍM NEMÁM, TEĎ HO ALE ŘEŠÍM. Mám dost ploch na pěstování takže budu topit obilím, štěpkou apod.

Od: paw®
Datum: 04.05.13 23:09

No tak zuzte vyber na to, na co zena alergicka neni. Napred jste rikal, ze je alergicka je na topol. Co vrba? Tez se ouziva jako energeticka drevina.

Ke kotli budes potrebovat i stepkovac

Datum: 05.05.13 10:06
A co zkusit lísku?

Datum: 05.05.13 11:45

Je jedna alternativní rostlina,která se dá využívat.Je to šťovík tupolistý.Nejlíp se mu daří právě v podmáčených půdách.

JABRAKA

Datum: 05.05.13 14:36
Posledním hitem internetu v oblasti rychle rostoucích dřevin je pawlownia. Bohužel zatím se zprávy o úspěšnosti jejího pěstování v čechách omezují na nadšené vychvalování od lidí, kteří se snaží prodávat sazenice a semena. Jaký bude skutečný užitek z tohoto stromu to se uvidí až za pár let. Mít volný prostor u domu šel bych do toho na zkoušku.

Datum: 05.05.13 19:36

Známý má pavlovnii v zahradě, takže můžu soudit, že zas až tak rychle neroste (tedy pokud se bavíme o klasickém zahradním druhu P. tomentosa). Má ji tam cca deset let a průměr kmene možná tak do 30 cm. A o její medonosnosti taky nemám iluze, protože za tu dobu viděl tak 4 květy. Sice velmi bohatě nasadí (opravdu na každém konci jakékoliv větévky), ale vždy poupata pomrznou. Každopadně, chci jí dát šanci a zkusit ji na našem pozemku v 600 m n.m. Nejen pro dřevo, ale i pro včely. Tak se pak ozvu, jak to dopadlo :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.05.13 17:41
Zdály se mi přehnané ty komentáře o tom že P.tomentosa udělá 30cm za 5 let. Dík že mi to potvrdil člověk co s ní má osobní zkušenost. Viděl jsem na polských stránkách věnovaných tomu stromu taky fotky jak krásně to kvete. Takže ani to nebude tak horký. Škoda, být pravda všechno co se o pawlownii píše tak by za pár let bylo dřevo na topení levnější.

Datum: 05.05.13 19:27

Nemám nic proti alergikům, ale to že vykácíte pár stromů na vašem pozemku, vaší paní stejně nepomůže. Navíc téměř nic neroste rychleji než topol a osika. Vykácením se také zbavíte akorát výkonných odvodňovacích zařízení. A co by mohlo růst rychleji jako např. ta pavlonia, tak na zrovna mokré půdy nesnáší. Takže sumasumárum, nic jiného vám nezbývá. Nebo důkladně odvodnit.

Od: ladaadal*
Datum: 06.05.13 05:47

Zkus prohledat internet, na podobné "bázi" jako je japonský topol se do mokrých půd pěstují vrby (nevím jestli taky japonské). Je to adekvátum japonského topolu, ale mají rády hodně mokro. A pěstují se taky na topení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.