Medvědí česnek-jak pěstovat?

Od: Datum: 04.05.13 09:29 odpovědí: 4 změna: 04.05.13 15:17
avatar

Mám objednány 3 sazeničky medvědího česneku. Než mi příjdou, tak se chci poradit, do jaké půdy-substrátu je zasadit a co s nima dál. Chci, aby se mi co nejvíce rozrůstaly v jednom vlhčím rohu zahrady. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.05.13 09:46

Jak se pestuje,no zadne navody neznam.Proste jsme vyrypli v prirode,zasdili do stinnejsiho koutu zahrady,normalne roste v travniku.Pudu zde mame spis tezssi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.13 12:45
avatar

U nás roste česnek medvědí v lese, teda v listnatém a vysokém, na jižním svahu. Pokrývá téměř 80 % půdy, sem tam mezi ním ještě prosperuje Vinca , jinak barvínek, nebo zimozeleň. Česnek má rád tzv. vysoký stín, teda skrz koruny vyšších stromů sem tam procházející paprsky slunce.

Nedávno jsme opět byli na česnek, žena trhala listy, já vybíral rostlinky i s kořeny. Dosadil jsem potom k těm, které jsem loni na zkoušku zasadil pod vyšší tůje ve stinné části zahrady. Ty loňské nádherně na jaře vylezly ze země, mohutné ale byly pouze pár dní, než je moje polovička v honbě za zdravím během těch pár dní ořezala a snědla... ale kvetou, přežily... jsou nenáročné, v lese se o ně také nikdo nestará... ani ten medvěd.

Medvědí česnek můžeme pěstovat ve volné půdě nebo v květináči. Jako substrát postačí propustná, humózní zemina (kvalitní zahradnický substrát). Ideální stanoviště je na polostiném místě nebo ve stínu s dostatkem vlhkosti.

to jsem zkopíroval z : http://www.zahradnictvikruh.c…um-ursinum-ean1360-skup05.php

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.13 13:35
avatar

Dejte m. česnek spíš pod listnaté stromy. U jehličnanů bude růst také, ale když porovnám, tak pod hruškou jsou listy dvakrát větší, než pod smrkem omorikou. Za několik let se česnek rozšíří po větším a větším územím.

Koukala jsem k sousedovi a již má ode mne také pár česneků v trávníku. Protože má krátkou vegetační dobu a je tak velmi zdravý a vůbec je to první bylinka po dlouhé zimě, tak to vůbec neřešíme.

Pro konzumenty. Opatrně s první dávkou bylinky, rozpouští silně nánosy usazenin v tepnách a žilách, tak ať se neutrhne velký kus najednou, byl by moc velký problém. Začínat s jedním listem a postupně zvyšovat dávky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.13 15:17
avatar

V jednom vlhčím rohu zahrady mi roste a nekontrolovatelně se rozrůstá, aniž bych se o něj jakkoliv staral. Z toho usuzuju, že nestarat se o něj je ta nejlepší péče.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.