Slivoň-bluma HOLLYWOOD

Od: Datum: 03.05.13 08:32 odpovědí: 7 změna: 04.05.13 20:58

Slivoň-Bluma Hollywood,

někde jsem četla, že se letorosty nemusí-nemají zakracovat? Poradí někdo, jestli ji mám tvarovat-zakracovat, nebo ji nechat růst, jak sama chce?

Mám Hollywood koupený na podzim, byl to takový jeden hrubý prut, výšky cca 1m a byl v kontaineru. Teď v dubnu pouští nové větvičky z oček, tak nevím, zda mu později tvarovat nějakou korunku, nebo ho nechat, a si poradí sám? Velice děkuji za info.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.13 09:13

Zakrácením toho prutu rozhodně podpoříte větvení do stran, a dále bych zatím nestříhala, uvidíte na konci příštího léta, zda nějaký řez bude žádoucí nebo ne.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.05.13 09:19

Tvarujte uz nyni,nejvyssi cas.kdyz je jen spicak,tak se zmeri,jak chcete mit dlouhy kminek a nad nim odpocitate 5 pupenu.Nad patym pupenem zastrihnete.z pupenu poroste budouci korunka.Pisete,ale ze ma spicak jiz obrost.Spodni vetve muzete uriznout ve vetevnim krouzku,vrchnich 5 vetvi,pokud jsou,zakratit na minimum.Po rezu,muzete stromek prihnojit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.05.13 19:47

Velice záleží na tom,zda plodí na dlouhém,nebo krátkém dřevě.Pozná se to při kvetení.Nechat strom růst,jak se mu zamane,je nesmysl.Přinejmenším se musí občas udělat průklest,aby koruna nezhoustla příliš a šlo do ní slunce.Při počátečním výchovném řezu se o třetinu ten jednoduchý proutek zastřihne.Vyrazí několik větviček konkurenčních,z nich se do podzimu odstraní, mimo tři nejvýhodněji umístěné,všechny ostatní.

JABRAKA

Od: olaŽ
Datum: 04.05.13 09:12

No, nevim..., ono to podle všeho co jsem zjistila na netu, má být spíše keř. Našla jsem některé fotky, kde si 2-leté dítě samo trhává plody, tak nevím, zda je vhodné tvarovat korunku?

Datum: 04.05.13 09:14

plody

Datum: 04.05.13 09:19

kvetoucí keř

doplněno 04.05.13 09:21:

Tohle jsem našla na polských stránkách: http://www.futuregardens.pl/s…lywood-prunus-cerasifera.html

Datum: 04.05.13 20:58

Takovému tvaru se říká nízkokmen.Je to velice efektivní tvar,ale na podzim se musí koruna řešit průklestem.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.