Výchovný řez muchovníku

Od: Datum: 03.05.13 07:53 odpovědí: 2 změna: 03.05.13 09:14

Koupila jsem si muchovníky,přišly jen takové "proutky" s kořeny. Zaštípla jsem jen špičku a tak nasadily nové větvičky (zatím ale jen)na špičce. Je začátek května-začnou rašit i ty spodní pupeny? Neměla bych kmen zaštípnout třeba na 5-6 pupenů od země, aby se vytvořil keř? Díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: michalov*
Datum: 03.05.13 08:27

Zdravím,není nutné.Muchovník je keř.Je klasický připad tzv. bazitonního větvení,t.j. vyráží nové výhony od země. Zjednodušeně řečeno,roste jako keřový rybíz akorát není rozkladitý. Zaštipovat není nutné. Nechte ho růst. Má hodně adventivních pupenů obráží od spodu.Lze zmlazovat cca po 4 až 5ti letech podobně jako zmiňovaný rybíz,t.j. vystříhat cca jednu třetinu až u země.(Je potřeba mít nůžky na silné větve). Pro zajímavost dodám,že muchovník lze zapěstovat i jako stromek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.13 09:14

Muchovník mám, nestříhám, keř je široký 2 m, vysoký 3 m a plodí jako blázen - dole sklízí pes, uprostřed my a nahoře kosáci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.