Motorová pila bez pomocné pumpičky

Od: Datum: 02.05.13 18:00 odpovědí: 5 změna: 06.05.13 22:55

Dobrý večer, na Aukru jsem koupil motorovou pilu Partner 4700 bez pomocné pumpičky. Čouhají tam pouze dvě hadičky. Propojil jsem je trošku silnější hadičkou, udělal jsem oblouček asi 5cm, aby se hadička nelámala. Pilu jsem nastartoval, ale při přidání plynu se dusí, na volnoběh běží tak 1-2 minuty a pak chcípne. V hadičce je sice vidět malá bublinka, ale myslím si, že by to nemělo vadit. Má s tím někdo zkušenosti? Je u pily pomocná pumpička nutná k chodu pily? Dala by se zatím, než seženu jinou, něčím nahradit? Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.05.13 23:01

U mojí pily slouží pumpička pouze k natažení paliva do karburátoru - z nádrže vede hadička do karburátoru, z karburátoru k pumpičce a z pumpičky zpět do nádrže. Pumpičkou tedy přečerpávám palivo z nádrže přes karburátor zpět do nádrže. Pokud jste hadičky místo pumpičky jen propojil, nemělo by to mít vliv na chod pily po startu.

Zkontrolujte čistotu a průchodnost filtru paliva v nádržce a jeho umístění (aby nenasával v nějaké poloze vzduch), stav hadiček a vyperte filtr vzduchu. Seřiďte volnoběh a bohatost směsi a mělo by to být po startu ok i bez pumpičky.

doplněno 03.05.13 07:57:

Pro jistotu můžete zkusit rozpojit (Vámi spojené) hadičky v místě, kde má být pumpička, a hadičku vedoucí od karburátoru ucpat. U některé pily by to hadičkou bez pumpičky mohlo přisávat vzduch.Pak zkuste, jestli to zase chcípne.

Jinak ovzdušnění nádrže bývá řešeno malou dírkou v horní části nádrže. Je většinou v místech, kde ji chrání část plastového krytu pily a mezi dírkou a plastem je kousek molitanu.

doplněno 03.05.13 15:16:

Odvzdušnění hledejte v horní části nádrže pod "kapotáží" na levé straně - na straně, která je nahoře, pokud pilu natočíte a řežete vodorovně.

doplněno 07.05.13 02:55:

Některé stroje (nejen pily ale i křoviňáky atd.) mají odvzdušnění/odvětrání nádrže ve víčku, ale to byste viděl. Pokud ve víčku není žádný otvor (většinou zakrytý gumičkou podobnou jako ve ventilku u kola) a nemá ani dvojité víčko (jako mají třeba víčka expanzní nádržky kapaliny u auta), tak hledejte přímo na nádrži.

ZVENKU ten otvor určitě NEUVIDÍTE. Musíte odendat nějaký plastový kryt (většinou ten, který jde nejjednodušeji bez velkého montování), který chrání nádrž v horní levé části a pod tímto krytem bude kus molitanu, který chrání dírku v nádrži před bordelem. Nehledejte žádnou díru, je to průměr tak 2mm. Nádrž není určitě přímo v madle pily, je samostatná a do madla je vsazená.

Tu dírku hledejte logicky - musí být umístěna tak, aby z ní při řezání (kolmo i vodorovně k zemi) neunikal benzín.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 03.05.13 05:26
avatar

Ještě bych zkusil povolit vicko od nadrze a sledovat zda to po stejnem case chcipne taky. Me se u krovinaku neprisaval pri behu do nadrze vzduch a vznikal tam podtlak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.13 14:43

Dnes se mi podařilo koupit novou pumpičku, naštěstí tam pasuje z Husqvarny. Nejdřív jsem to nemohl nastartovat, trošku jsem to zaplavil benzinem. Tekl docela dost- až z výfuku *sok*. Vyčistil jsem to a pila naskočila. Ale zase ta stejná závada, po chvilce chcípla. Mám podezření, že v nádržce vzniká podtlak. Když víčko povolím, zdá se, že pila šlape normálně. Zkoušel jsem to jen chvíli, abych nevylil benzin a pila nechcípla. Co s tím? Na víčku není žádná dírka, ani jiný otvor?

Datum: 03.05.13 18:24

Díky za radu. V pondělí se ¨pokusím ovzdušnění najít a dám vědět jak jsem dopadl. Přes víkend nejsem doma.

Datum: 06.05.13 22:55

Hledal jsem odvzdušnění nádrže, ale nikde jsem nenalezl nic, co by se tomu podobalo. Nádrž je v rukojeti a nad ní nic není. Co s tlm? Poradíte mi?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.