Jak sázet rajčata?

Od: Datum: 30.04.13 08:54 odpovědí: 9 změna: 02.05.13 21:42

Zdravím,

letos jsem zasela rajčata a všechna mi vylezla a jsou krásná. Bohužel nemám zas tolik místa na zahradě, ani tolik tyček...lze je dávat po dvou jako třeba papriky nebo musí být u každé tyčky jen jedno?

Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.04.13 09:06

Loni jsem vyzkoušel toto http://www.bio.cz/p/23343/zavesny-truhlik-na-rajcata/ , funguje. Záleží na tom, kolik těch sazenic máš.

Ohodnoceno: 0x

Od: ziton
Datum: 30.04.13 09:09

No jo...jenže já to nemám na zahradě jak upevnit... Jinak špatné to není

Od: ron*
Datum: 30.04.13 09:08

Rajče je jiné než paprika, potřebuje každé svou vlastní tyčku. Rajčata můžete nasázet i blízko sebe do řad, jen mezi jednotlivými řadami nechte dost místa, ať se k nim pohodlně dostanete. Tyčky nemusíte kupovat, já například mám tyčky nařezané z keřů lísek. Rajčata, které se nevejdou na záhon, můžede zasadit i do větších květináčů a umístit klidně k plotu, ke zdi - kamkoliv.

Datum: 30.04.13 11:37

Jen doplním, pokud nechcete kupovat větší květináče, stačí koupit silnějši igelitové pytle a hlínu dát do nich. Pytle si potom postavíte kde bude místo. Rajčata rostou jak divá, jak se opře sluníčko do pytlů, mají kořeny v teple a to oni rádi. :) Jen je třeba častěji zalévat.

Od: jirbar*
Datum: 30.04.13 16:58

Hlína je tak akorát na cihly. V té nic neroste.

Datum: 02.05.13 19:20
Igelitove pytle nedoporucuju. Z moji zkusenosti vydrzi jednu sezonu, pak jsou na nic, proderavi se apod. Jeste letos radsi koupim velky kvetinace, i kdyz stoji vic, ale vydrzi x let.

Od: jirbar*
Datum: 02.05.13 21:42

Proč něco kupovat. Je tolik šikovných nádob které se vyhazují. Tam kde dělají zmrzlinu, malíři, stavebnictví.

Od: ben®
Datum: 30.04.13 12:23

Dobrý den, také jen doplním, že sazenice rajčat je vhodné sázet i do dlouhé jamky a šikmo - položit je a zahrnout až po první lístky. Časem si rajče vytvoří kořínky po celé zahrnuté části a zvětší si kořenový systém, což je důležité pro jeho výživu. Tyčku umístit na druhou stranu od kořenů a ta sazenice se pak vztyčí už sama - později vyvazovat a vyštipovat výhonky u listů (pozor - ne květenství). Zdravím!

doplněno 30.04.13 16:22:

Ještě doplním "vynález" - kdo používá stále normální rovné tyčky, tak mu doporučuji k vyvazování i místo provázků používat drátek. Nastříhal jsem starý zvonkový drát (hliník v bužírce) na kousky délky asi 20 cm a ten potom jen lehce ohnout do podkovy, přiložit ze strany stonku a za tyčkou 3x otočit ty konce. Drží to perfektně a může se to časem (jak stonek roste) povolit nebo utáhnout. Po sezóně stačí zase 3x ty konce drátku otočit, drátek narovnat a schovat na další rok.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.04.13 15:56

Souhlasím s Benem. Hodně sazenici položit, až po první listy. ;) jednou anglický zahradník, těsně vedle té zahrnuté části, asi v polovině zatlačil až po okraj květináč s mnoha dírkami ve dně. A do toho květináče zalíval. Voda nestékala po hlíně, ale vytekla těmi otvory ke kořenům a nikde jinde. Můj táta zase kousek od kmínku udělal takovou jako strouhu kolem dokola a zalíval tam. Já jsem s tím vším počítala, tak jsem sazenici zasadila poměrně hluboko, ale do takového jako lavóru, aby mi voda neutíkala jinam. Záhon byl na otevřeném prostoru, sluníčko celý den. Byla to výheň. O tom květináči jsem se dozvěděla později, ale zdá se mi to jako moc dobrý nápad.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.