Nový trávník - válec

Od: Datum: 28.04.13 23:11 odpovědí: 6 změna: 29.04.13 17:43

Dobrý den,

prosím o nějaké tipy - místy jsem na zahrade navezli novou hlínu a je nyní pohrabaná. Nicméně je třeba ji uválet. Máte nějaké rady nebo tipy čím nebo jak ji uválet, abych nemusel zase půjčovat a složitě tahat válec?

Předem díky za rady!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.13 23:26

Válec mám sice svůj, ale menší plochy jsme dělali podlážkou z lešení. Ve dvou lidech to šlo poměrně rychle. Položit, přišlápnout, o kus přendat.

Ohodnoceno: 0x

Od: ladaadal*
Datum: 29.04.13 06:15

Záleží, jak je to velké, nikdy jsem válec nepotřeboval. Stačí velká uhelka, prkýnka na botech nebo lešeňová podlážka, podle velikosti zasypaného místa.

Datum: 29.04.13 07:08
Kamarád používá plastový kanistr válcového tvaru, naplněný vodou. Asi 30 litrů vody = 30 kg, to dokáže srovnat zeminu, zaválcovat semeno trávy, a potom i zavlažit.
A také trochu odrovnat síly zahradníka a zavlažit mu čelo potem...

Od: matej15
Datum: 29.04.13 08:07

děkuji za tipy, vyzkouším!

Od: jirbar*
Datum: 29.04.13 11:08

Pokud se nenajde nějaká betonová truba tak ten kanistr ale s opravdu suchým pískem.

Datum: 29.04.13 17:43

V podstatě po zasetí semen je potřeba povrch stlačit,pokud to není obrovská plocha,dá se to nahradit prkýnky,přidělanými na boty.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.