Zemina pro muškáty

Od: Datum: 04.11.12 08:14 odpovědí: 4 změna: 16.11.12 10:05

Dobrý den.Zlikvidovala jsem balkonové muškáty,tedy rostlinky vyhodila.A zůstala mi samozřejmě zemina pro muškáty.Chci se zeptat zda ji mohu nechat na jaro a do ní zasadit opět nové muškáty? Nebo je třeba vyhodit i zeminu a na jaře kopit novou.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 04.11.12 08:55

Já vždy zlikviduji muškáty a do zeminy napíchám zimní výzdobu- pěkné jehličnany, mahon pěkně zbarvený do ruda a jiné ozdobné větvičky ,tyto truhlíky dál zdobí naše okna až do jara . Na jaře zeminu vyklopím na kompost.

I když nebudete dělat podobnou výzdobu, je třeba na jaře dát novou zeminu novým rostlinám .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.12 09:41
avatar

Také je likvidujeme.Pokud máte doma k dispozici studenou místnost ,můžete je tam uložit,ostřihat na 5 cm a mírně přes zimu rosit.Na jaře obrazí.Zeminu je dobré vyměnit.My ovšem pěstujeme muškáty na hydroponii.Používáme keramzit na dno truhlíků a pak na zasypání povrchu zeminy.Při zalévání se do keramzitu nasákne voda s hnojivem a muškáty mají zajištěný dostatek vláhy a výživy.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.12 13:10
avatar

Není vhodné do staré zeminy po vyhozených muškátech na jaře sadit nové. Určitě si na jarní výsadbu muškátů kupte novou. Já použitou sypu do kompostu.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rostlinkycz*
Datum: 16.11.12 10:05

Každý rok byste měli zeminu vyměnit a nahradit výživným substrátem. Rostliny budou růst intenzivněji. Použitou zeminu můžete použít do kompostu nebo vysypat na zahradu. Pokud však natrefíte na škůdce nebo nemoc v substrátu, raději nepoužívejte nikde.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.