Žloutnutí listů rajčat

Od: Datum: 22.04.13 07:42 odpovědí: 12 změna: 23.04.13 12:17

Dobrý den,

prosím poraďte mi, co mám dělat se sazenicemi rajčat. Pořád byly moc hezké, mám je asi 25 - 30 cm vysoké a najednou

listy se začali kroutit, žloutnout a zasychat. Nemůže to být nějaká plíseň? Co proti tomu mohu udělat?

Děkuji za radu.Fanča

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.04.13 09:08

Tak pokud vám listy nespálilo prudké sluníčko, např. při prvním otužování sazenic venku, tak by to mohla být plíseň. Zkuste postřik Acrobatem nebo Dithanem.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.04.13 10:49

Děkuji mockrát, sluníčkem to asi není (to bylo první na co jsem myslela), protože když jsem rajčata dala na balkon, tak sluníčko už točilo na druhou stranu. Zkusím postřik. Fanca

Datum: 22.04.13 12:46

Skvrny od sluníčka se projevují bílými skvrnami. Na plíseň mi připadá brzo. Ještě jsem neviděl ani neslyšel, že by rajčata koncem dubna chytila plíseň. Spíše mi to připadá na přelití, přehnojení nebo špatný substrát.

Datum: 22.04.13 16:05

Děkuji za radu. Myslíte, že mám rajčata přesadit a do jakého substrátu?

Od: ron*
Datum: 22.04.13 13:10

Dobrý den.

Myslím, že máte rajčata podchlazená, v noci je ještě chladno. Přikryjte rostliny netkanou textilií.

Datum: 22.04.13 16:08

Rajčata mám na noc v bytě, akorát když je pěkně tak kolem 17 st.Ca víc., tak je dám na balkon.

Zkusím tu netkanou folii. Děkuji.Fanca

Datum: 23.04.13 08:09

Nachlazená rajčata zfialovějí, nezežloutnou.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.04.13 18:43

Jak velké máte květináčky? Toto někdy udělají sazenice, když mají málo místa pro kořeny. Pokud je ,,dusíte" v malých kelímcích, tak je přesaďte do větších, nebo přímo už do nádob, do kterých je chcete sadit. Já už mám rajčata na balkóně na východní straně. Na noc je můžete dát domů, nebo překrýt netkanou textilií.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.04.13 08:12

Také už je mám venku na terase, orientované na východ, na noc hlídám teplotu, jak by měla jít pod 10 °C, uklízím je domů. Do každé druhé zalévací vody sypnu trochu Kristalonu start. Sluníčko dělá zázraky, sazeničky den po dni sílí před očima.Je to radost. Kelímky jsou nejlepší od velkých jogurtů nebo půlené pet lahve s dírkami pro odtok vody.

Datum: 23.04.13 08:30

Mockrát děkuji. Fanca

Datum: 23.04.13 09:13

A Fany, jestli budete přesazovat, sázejte trochu hlouběli než v původním kelímku (cca o 1 cm)- rajčata ještě pustí kořínky ze zahrnuté části stonku a zase lépe čerpají živiny a vláhu..

Datum: 23.04.13 12:17

Limetko,

mockrát děkuji, jdu na to. Fanca

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.