Mech na stromě

Od: Datum: 21.04.13 20:42 odpovědí: 3 změna: 21.04.13 23:27

Hezký den,na některých sromech se mi udělalalo toto-nevím co to je a jak se toho zbavit.Má někdo zkušenosti a ví co stím P1230701.JPGSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.04.13 21:01

Asi Vás bohužel zklamu, toto není nějaká Vaše vina, ale je to vliv změny pozemského klimatu. Nemáte to jen Vy, ale každý, mění se trávníky, stromy, keře, vše - všude samý mech, ach jo. Podívejte se kolem sebe, v lese, všude, ... Budete-li stříkat postřiky na bázi mědi, myslím, že pouze zaneřádíte mědí své porosty. Možná by bylo lepší, kdyby poradil skutečný odborník, to já úplně nejsem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 21.04.13 23:10
avatar

Dobrý den, také nejsem odborník, ale mohu potvrdit, že to máme na stromech na zahradě také a už léta. Já to nijak neřeším a mám pocit, že to ani stromům neubližuje. Bez chemie by to šlo možná nějak opatrně okartáčovat, ale asi jen dočasně. Jinak bych řekl, že je to lišejník, ale určit přesný druh bude asi obtížné a asi i nepodstatné. Podívejte se viz odkaz - možná to skutečně těm stromům nevadí. Zdravím!

http://cs.wikipedia.org/wiki/Li%C5%A1ejn%C3%ADk

doplněno 21.04.13 23:15:

a možná to je toto: http://cs.wikipedia.org/wiki/Ter%C4%8Dovn%C3%ADk_zedn%C3%AD

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.13 23:27

Mechy a lišejníky (na obrázku je lišejník) se na stromech, zvláště na starších, objevují běžně. Je to v podstatě kosmetická vada a stromům to při nízkém výskytu nevadí. Pokud se vám to nelíbí, tak odstranit drátěným kartáčem (nepoškrábat do živého dřeva), natírat kmeny a kosterní větve vápenným mlékem (mechy a lišejníky chtějí kyselé prostředí). Ještě trochu chemie. Postřik nebo nátěr modrou nebo zelenou skalicí v době vegetačního klidu v koncentraci 5%.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.