Kdy zasadit rajčata ze semínka

Od: Datum: 18.04.13 08:50 odpovědí: 5 změna: 18.04.13 20:04

dobrí den ohromil mě vak tomatogarden tak jsem si ho obědnala ale nemam zasazené rajčata do truhlíku není už pozdě sadit rajčata do truhlíku nemám radši koupit hotové rostlinky děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.04.13 09:00
avatar
Rajče vyklíči za týden. Pozdě není. Stejně se dávají ven až po zmrzlých a to je ještě skoro měsíc.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.04.13 12:40

Já si zase myslím, že na výsev rajčat je již pozdě. Rajče potřebuje od výsevu do výsadby cca 8 týdnů, takže to jsou lehké počty, kdy byste sázela. Kupte hotové sazenice.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 18.04.13 10:36
avatar

Dobrý den, možná nebude někdo souhlasit, ale nám se výrazně osvědčilo dávat rajčata ven až okolo 1. června. Rajče prý stejně zastavuje růst při teplotách, které jsou nižší než 7 stupňů, tak není spěch.

Už jsem zažil, že se výrazně ochladilo až po termínu "zmrzlíků". A ani na počátku června není pozdě a vždy krásně prosperují a plodí. Zdravím!

doplněno 18.04.13 11:05:

moula - je fakt, že tu nadmořskou výšku a tedy jiné klimatické podmínky jsem nezohlednil. Mám tuto zkušenost jen z Polabí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 18.04.13 10:58

U nás 450m nadmořské výšky mám zkušenost, že rajčata musí kvést od počátku června, jinak nedozrají a na konci srpna jsou pak obsypána zelenými rajčaty, která již nedozrají. Když kvetou od počátku června, tak je pak bohatá úroda červených rajčat v červenci do půli srpna. Semínka dáváme klíčit začátkem února, aby byly rostliny při dávání na záhony velké a silné, sázíme je šikmo a dvacet centimetrů do země v polovině května. Už nám taky chladem zmodraly a nic se špatného nestalo. Zkuste polovinu co chcete na pozemek dát do truhlíku a druhou půlku kupte silné rostliny a budete mít zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.13 20:04
avatar

Pozdě být nemusí.Jen je potřeba zvolit odrůdu hodně rannou.Třeba Stupické ranné.Ještě lepší je zakoupit od zahradníku hotovou sadbu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.