Jak pěstovat tuto rostlinu(foto)?

Od: Datum: 17.02.13 10:31 odpovědí: 7 změna: 20.02.13 21:44

Dobrý den,máme doma asi půl roku tuhle kytku.Je umístěna na ledničce ve stínu.Poslední dobou začíná chřadnout(viz snímek).Mohli byste napsat,jak se jmenuje a co jí prospěje?Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.13 10:43

Podle listů by to mohla být Kala-kornoutice.Chudák,vytažená a zchoulostivělá.Potřebovala by na světlo.Jednou za 14 dní přihnojit do zálivky hnojivem,obsahujícím méně dusíku,více draslíku.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.02.13 10:43
Ohodnoceno: 3x

Datum: 17.02.13 21:31

Také si myslím, že je to Anthurie - no a chtěla by více světla - rozptýleného, ne přímý sluneční úpal. Přesadit, přihnojit a uvidíte. Kdysi jsem ji dostala jako dárek a bohužel přes veškerou péči beztak chřadla... a chřadla...až...u...

Ohodnoceno: 4x

Datum: 18.02.13 14:48

Jak už psali rádcové výše, anthurie potřebuje světlejší stanoviště (ne přímý úpal) a mírně zvlhčený substrát. Mám doma (myslím) tu stejnou jako vy, v květináči na kuchyňském okně. Už asi rok bez přestání kvete. *palec* Rozhodně je to velmi pěkná pokojovka, ale musíte ji přemístit na lepší stanoviště.

Ohodnoceno: 0x

Od: karolina*
Datum: 19.02.13 20:26

Ano, je to Anturie, mám ji doma taky. Květina si kolem sebe v květináči vyráží nové rostlinky, ta původní časem zajde. Trs nových rostlinek je možné vyjmout z květináče a rozdělit na jednotlivé rostliny a pěstovat v dalších květináčích, ale zatím to nedělejte, rostlinky jsou ještě malé. Jinak souhlasím s názory na pěstování i hnojení s dalšími diskutujícími.

Datum: 20.02.13 16:43

anturie, nejlépe umístit na okno na jihovýchod, tam se jí daří, během vegetace přihnojuji, průběžně mi kvete ...

Datum: 20.02.13 21:44

Děkuji všem za odpověď.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.