Pozná někdo tuhle pokojovou rostlinu?

Od: Datum: 20.01.13 10:55 odpovědí: 4 změna: 22.01.13 11:07

Dobrý den,

asi před čtvrt rokem, jsem přišla k téhle kytce jako slepý k houslím,ani původní majitelka neví, co to je a já nevím, jak se o ni správně starat, zatím spíš experimentuju, nicméně asi ne zcela blbě, protože stále roste. Zajímala by mě ovšem frekvence zálivky, případně nějaké hnojení, přesazování atp. Za každý nápad budu vděčnáSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.13 11:01

je to pryžec běložilný;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.13 11:27

ano pryšec. Velice nenáročný. Slabší zálivka, nevadí mu občasný přísušek. Já málo hnojím, skoro vůbec, páč nechci, aby rychle rostl :D. Má rád světlo, snese i sluníčko. Jinak až bude větší, tak se velice snadno množí, protože z něho padají nové rostlinky jak o život *smich*

doplněno 20.01.13 11:30:

V létě se může dát i venku na záhon - vypadá "exoticky" ;). A jak jsem napsala, vzhledem k tomu, že se opravdu hojně množí, tak ho z venku už ani domů nepřesazuji. Za rok dám ven jiný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: barborakucerka
Datum: 22.01.13 10:49

Moc děkuju za odpovědi, že je nenáročný jsem si všimla, chudák přežil i 14 dní bez zalévání, když jsem nebyla přes Vánoce na privátě)

Datum: 22.01.13 11:07
avatar

Taky 2 rostliny mám. Pryšci běložilnímu se říká hovorově PISTOLNÍK, protože tam na konci rostliny se utvářejí časem taková okrově zbarvená semena a rostlina je vystřeluje po okolí, když jsou už zralé. Pokud padnou k jiné rostlině do květináče, snadno tam zakoření a rostou. Ale lepší se je sebrat a nasadit, kam potřebuji, nečekat, kam je rostlina vystřelí.

Zálivka stačí mírná, zvláště v zimním období. Hnojím 1 x týdně Kristalonem.

Paní mi na Poradně poradila, že když je ta okurka už příliš dlouhá a holá, mohu ji třeba v polovině, či jak uznám, uříznout. Roní to pak jedovaté mléko - otřít papírovým ubrouskem. Rostlina se zkrátí a kolem toho řezu se opět košatě olistí.

Je to takový nezmar. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.