Co jí škodí? jak se jmenuje?

Od: Datum: 09.12.12 16:38 odpovědí: 4 změna: 16.12.12 19:40

Dobrý den,

květina na fotce pomalu skomírá: rostou sice nové lisy, zároveň jí ale od konečků usychají ty starřší, které pak opadají. Rostlinu mám u jižního okna, ca metr od okna, zvyšuju vláhu (rozprašuji plus misky s vodou). Zalévám tak, aby kořenový bal nevyschl, v zimě ca 1x za 4-6 dní. Takto uvadá už několik měsíců.

Případně nevíte, jak se jmenuje?

S díky FykilSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.12 16:47

Zdravím, tuto květinu jsem měla. Nejlépe se jí dařilo u okna na východ, nerosila jsem ji, zalévala asi jednou týdně. Přes léto jsem ji měla venku ve stínu. Název si nepamatuji, nemá český, jen latinský.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.12.12 17:11
avatar

Jmenuje se Dizygotheca. Tuto květinu jsem měla již několikrát. Na jaře jsem si jí koupila jako malou, do zimy mi vždy krásně rostla a pak mi zrovna tak jako vám postupně květina uhynula. Zkuzte jí méně zalévat. Namnožit se vám jí asi nepodaří, mě se nedařilo.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 09.12.12 21:36

Dizygoteku jsem měl doma 10 let. Nyní se prodávají větvící, já měl jednovýhonovou. Za těch deset let narostla přes 1,5m a odešla do věčných lovišť. Další jednovýhonovou jsem sháněl tři roky a doma je pět let. Někdy se uvádí, že tato rostlina je pro krátkodobé pěstování a v bytech se ji nedaří. To, že zasychají starší listy a rostlina ze spodu vyholuje, je v bytě normální. Udává se, že potřebuje vlhký vzduch(u mě má ústřední topení a krb), rosení (2x ročně ji osprchuju, jinak nic),rozptýlené světlo (mám spíše ve stínu). A hlavně teplo (pod 15 stupňů je po ní), žádný průvan,žádné kolísání teplot. Se zálivkou opatrně, zálévat až když substrát shora je úplně suchý.Pokud přelijete (to děláte) nebo moc přesušíte, zahyne. Používejte spíše menší květináč a ne plastový.Při výšce rostliny cca 120 cm, mám květináč 18.Doma ji nenamnožíte. Množí se hlavně semeny, řízky s velkýmí problémy. Snad něco pomůže.

doplněno 10.12.12 22:53:

Zkusím obrázek

Ohodnoceno: 3x
 
Od: fykil*
Datum: 16.12.12 19:40

Vynikající a vyčerpávající odpověď, díky moc. F.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.