Akého stromu je toto plod

Od: Datum: 03.11.12 20:10 odpovědí: 13 změna: 04.11.12 12:06

Prosím ak niekdo poznáte tento plod, strom napíšte ako sa volá. Videl som ho ako okrasný strom.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.12 20:26

Kiwi?

Domnívám se, že je to Paulownia tomentosa (pavlovnie plstnatá)

Od: michalov*

Pawlovnia tometosa

doplněno 03.11.12 20:35:

A vypadlo mi "n" ve slově "tomentosa" Jinak překrásný strom v době květu.Má nápadně velké listy.Vyžaduje živnou a spíše vlhčí(ne však trvale mokré) stanoviště. Problém je ovšem s přečkáním zimy.Mladým rostlinám většinou zmrznou nadzemní části a na jaře obráží znova z kořenů.Tato rostlina se moc do našich končin nehodí.

Od: ert*
Datum: 03.11.12 20:36

Nejen n, máš i několik chyb v prvním slovu.

Datum: 03.11.12 20:44

Paulownia tomentosa...Spokojen? ;)*smich*

Datum: 03.11.12 20:36

A roste a uzrává i v našich podmínkách? A plody jsou jedlé? Moc se mi to líbí, také bych to chtěla...:)*placni*

Od: ert*
Datum: 03.11.12 20:37

Spíš ojedinělé exepláře, většinou se mu tu nedaří, mně to zmrzlo

Datum: 03.11.12 20:42

No,ten kmínek by se musel zabalit neotexem a ještě se dělá to,že se okolo stromku obtočí ve vzdálenosti cca 30 -40 cm králičí pletivo a vnitřek se zaplní listím.Já to nezkoušel. ;)

Datum: 03.11.12 20:41

Suzy. Ty si budeš muset časem zahrádku nafouknout, aby se Ti tam Fšechno vešlo *smich*

Datum: 03.11.12 21:02

Sebod, to máš teda naprostou pravdu. Teď budu muset asi "nafukovat" i verandu. Teď jsem fotila vánoční kaktusy, pro jinou otázku. A tak vyfotím i ten fíkus, jestli se mi to nějak podaří. Jen tak, pro zasmání...

:D

Od: jof
Datum: 04.11.12 00:32

Ďakujem moc za rýchle odpovede, videl som to na južnom slovensku a zopar plodov som otrhal tak som chcel vedieť či by mi to mohlo rásť v záhrade. Už keď viem názov nejaké info na google nájdem, dík

Datum: 04.11.12 10:59

Máme ji na dvoře, chráněnou ze tří stran proti mrazu! Má něco přes 7 metrů výšky a obvod koruny pomalu 5 metrů. Za posledních 6 let jsem pod ní nenašel jedinou mladou rostlinku, i když se bez omezení vysemení.
Na foto slabě vidět loňské i letošní plody, každá bobule obsahuje dvě jádra podobná jedlým kaštanům, a k tomu ještě mnoho malých lehoučkých semen s křidélky. Nikdo jsem neslyšel, zda se jádra dají jíst.
Na druhé foto je budoucí květ, já jich pár dávám jako "barborky" teda na Barboru do tepla, na Vánoce rozkvetou a nádherně voní!
Jako dekorace fantastické a nezvyklé.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.