Poznej houbu

Od: Datum: 13.10.12 21:56 odpovědí: 12 změna: 14.10.12 12:30

Zdravím. Je to Václavka? Měla by, tam kde jsem ji našel podle máti vždycky rostly, ale...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.12 21:57

Je to václavka.

Od: pepr®
Datum: 13.10.12 21:57

Ještě jeden obr.

Od: mowla*
Datum: 13.10.12 22:03

Je to václavka...

Přeju dobrej guláš...

;)

Od: vacla
Datum: 13.10.12 22:08

"Svatý Václave nedej zhynout nám ani budoucím!" ;) Ano,jsou to Václavky...Kde jsou má chlapecká léta a chvíle ve stinných lesích,kde jsem na starých pařezech v podzimu tyto houby vyhledával.Byl totiž vždy hned plný koších. *smich*

Datum: 13.10.12 22:12

No nevím, toto jako stinný les a pařezy nevypadá *smich*

Od: mowla*
Datum: 13.10.12 22:25

Evidentně mají dost dřeva k ´dřevokazení´ a daří se jim...

*haha*

Datum: 13.10.12 22:32

No je fakt, že ta cirgula tam (více méně pořád) stojí víc jak 30 let. ;) Tak mají potvory co žrát *smich*

Ale našel jsem je i ve vyšší (10cm) trávě, tak 6m dál, kde po dřevě není ani památky. A tam jsou ještě větší. Zatím jsem je tam nechal. Ty co jsem natrhal, mi bylo líto zasvinit řezinama. I když by bylo lepší je nechat ještě povyrůst.

doplněno 13.10.12 23:26:

Vacla: A tak to jo, tak to jsem to podchytil zavčas. :) Zítra se na to vrhnem *ua*

Jinak díky všem. *palec*

Od: vacla
Datum: 13.10.12 22:59

Přísahám,že jsou to Václavky ikdyž ne ze stinného lesa.*smich* Povyrůst prosím ne! Václavky jsou nejlepší malé s ne zcela ještě rozevřenými kloboučky. Jsou výborné nakládané do octa,mimochodem. Ale sušit se samozřejmě také dají. Ty větší už jsou takové tužší.ty jsem nesbíral.To ořežte a zpracujte...Sákriš já se snad půjdu podívat na ty pařezy...

Datum: 14.10.12 06:52

Jsou to václavky. Před jídlem dobře tepelně upravit /dostatečně dlouho/, jinak některým choulostivějším lidem mohou způsobit zažívací problémy.

U nás v lese je paseka, před 3 lety tam pokáceli staré smrky. Ty pařezy po nich jsou václavkami doslova obalené.

Tohle místo se mi vůbec nelíbí. Devastujeme si krajinu a už i ty václavky se přizpůsobují a hledají si obživu třeba mezi starými kabely a cirkulárkou. Na pařezu jsou daleko hezčí. Až půjdu do lesa, vyfotím vám sem jeden václavkový pařez. Jaga.

Od: michalov*
Datum: 14.10.12 08:07

*smich* Paní,to že rostou Václavky pod cilkurálkou není z toho,že by chudinky neměly kde růst z nějaké devastace přírody,ale proto,že tam jsou tlející piliny(dřevní hmota).Ovzduším létají miliardy výtrusů všech možných hub a jakmile se ocitnou v příhodných podmínkách,vyrostou na tom místě plodnice. Toto vůbec nesouvisí s nějakou devastací přírody.Naopak to ukazuje na to,že tam činností člověka vznikly ideální podmínky pro tyto houby.

Od: hahanaj*
Datum: 14.10.12 09:24

právě václavky s otevřenými klouboučky se pěkně krájí na prožky /jako na držky / a vaří se z nich báječná držková polévka.Tak hurá na ně

Datum: 14.10.12 12:30

Babajaga: Jak jsem psal výše, Václavky na tom místě rostou přes třicet let, takže s devastací krajiny bych to moc nespojoval ;)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.