Jsou to suchohřiby?

Od: Datum: 08.10.12 18:22 odpovědí: 6 změna: 09.10.12 18:26

Před barákem, na sídlišti v Ostravě, v trávě, mezi lípou a javorem jsem našla houby. Jsou to suchohřiby? Přežiju je? *hej*Děkuji a přeji hezký večer

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 08.10.12 18:34

Tak sucháčky to nejsou určitě - spíše půjde o Hřib červený ( http://botany.cz/cs/boletus-rubellus/)...

Každopádně je jedlý - dobrou chuť...

Akorát - je to vzácnost, tak su zvědavý na spokojenost...

;)

Datum: 08.10.12 18:38

Dle mne je to hřib kovář (teda dle ženy),já je dělím na jedlé a nejdlé a je mi fuk zda je to suchohřib či babka atd!

Je jedlý! dobrou chuť

doplněno 08.10.12 19:34:

JJ to jsem taky říkal,ale znáte ženy*smich*

Od: andrea1*
Datum: 08.10.12 19:01

Zdravím, jedovatá houba to určitě není. Ty takto nemodrají. Dívala jsem se do velkého atlasu hub a sedí na to úplně přesně suchohřib červený. Uvádí, že roste ve smíšených lesích, parcích, alejích, na hrázích. Uvedeno - jedlý a doporučený. Já jsem osobně suchohřiba červeného nenašla. Bráno z Velkého atlasu hub od Tomáše Papouška. Takže přeji dobrou chuť.

doplněno 08.10.12 19:03:

Hřib kovář to není, ten je zespodu červený.

Datum: 08.10.12 19:40

Zaručeně přežijete a pochutnáte si! U nás rostou také.

Datum: 08.10.12 21:38

Na houby chodívám, když mě někdo sebou přibere. Takhle červenou hlavičku jsem ještě nikdy nenašla. A už vůbec s nikým, kdo by mi je odsouhlasil. Ta červená barva mě silně zmátla. A taky místo, výskytu. ;) Mám z nich radost. Děkuji a hezký večer všem

Datum: 09.10.12 18:26

no já nevím, ale raději si nechte pro sebe co jste našla, protože by to mohly být i tyto hříbky.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Hřib_královský Z nich bývá pořádně drahý oběd. *smich*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.