Co je to za houby

Od: Datum: 08.09.12 08:43 odpovědí: 2 změna: 09.09.12 11:34

Na zahradě mě rostou houby. Houbičky jsou cca 5cm velké a podobají se trochu žampionům.Nevím co je to za druh a zda nejsou jedovaté. Jelikož si na zahradě hraje dítě, mam strach aby houbičku nesnědlo. Sám jsem ji trošku chutnal a chuť je dobrá bez pachutí. Další věc je, že trávník je hnojen NPK a ledkem. Může i to ovlivnit jedlost hub? Pokud jsou tedy jedlé?

Za radu předem děkuji:)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.09.12 10:14
avatar

No mně se to jeví jako žampion. Má to růžové podhoubí, kroužek (prstýnek) kolem nožky (třeně) asi nevyrůstá z pochvy, že. Žampiony jsou jedlé i nejedlé. Trošku bacha bych si dala na ten, co zapáchá jakoby po inkoustu, většinou i při otlačení na kloboučku taky zežloutne - pak tak tento je nejedlý. Jo a je dost možné, že houby do sebe to hnojivo navážou. Nejste-li si houbou jist, nikdy ji nepožívejte. Ale mám takový dojem, že žádný žampion není smrtelně jedovatý, pokud si ho nespletete s muchomůrkou bílou nebo zelenou. Ale ty vyrůstají z pochvy a nemají růžové podhoubí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.09.12 11:34
avatar

to jsou žampiony. Někde se jim říká Pečárka ovčí, celkem běžně se najdou, tak nakrájet, podusit a šup s nimi do polévky a dobrou chuť.

Ale dejte si taky pozor. Může to být i jedovatá Pečárka zápašná *blee* . Ta prý smrdí po inkoustu a je jedovatá. Tu jsem ale nikdy neviděl.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.