Pokojová paprička - jídlo, nebo dekorace?

Od: Datum: 15.08.12 22:18 odpovědí: 6 změna: 16.08.12 08:03

Ahoj, znáte prosím někdo tuhle papričku? Dostal jsem ji a nevím, co je to za druh, a jestli ji můžu použít jako koření, nebo je určená jenom k dekoraci, případně kdy se pozná, že jsou papričky zralé a můžou se očesat :) díky za jakoukoli odpověď.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 15.08.12 22:23

Mívám ji - je jedlá - ale jen pro otrlé... ;)

Výborná je třeba ke chlebu s máslem (či sádlem), používám ji i do ´teplé´ kuchyně...

Datum: 15.08.12 22:34

Závidím Vám ji. Dostala jsem pytlíček tehto papriček od kamarádky. Absolutně nedostižné v chuti. Koupila to někde v Praze u Vietnamců. Okamžitě jsem z nich vybrala semínka a zasadila. Ale asi to bylo moc brzy, nebo pozdě, nevím. Zatím den, co den chodím kontrolovat co se děje na záhoně. Ale mám tam i jiné papriky, takže jsem z toho tak trochu "jelen". Ale na Vaši otázku odpovídám, že jsou jedlé, a velice aromatické. Stačí do jídla pouze jedna, dávala jsem i se semínkama, bylo to výtečné.

doplněno 15.08.12 22:37:

A mimochodem děkuji za Vaši otázku. Vidím, že je máte v květináči. Takže já semínka ještě nyní zasadím také do květináče, a možná, že mi vzejdou i tam. Díííky... Suzy

Datum: 15.08.12 22:34

Papričky na foto jsou už zralé. Mohla by to být chilli dubaj, dost ostré chuti.

Datum: 15.08.12 22:40

Ano Bruni, chuť je vyjímečně ostrá. Ale pro milovníky pálivého, je jedinečná. Není totiž pouze "pálivá". Nedá se to popsat, je v ní velice zvláštní aroma.

Od: lidu*
Datum: 16.08.12 07:39

Dobrý den,taky mám tuto papričku v květináči ,je jich nejmíň deset a některé začínají jako sesychat,tak bych taky ráda věděla,kdy je mám sklidit a sušíte je?Díky Lída

Od: ron*
Datum: 16.08.12 08:03

Dobrý den.

Papričky v květináči kupuji každý rok v květinářství nebo v zahradnictví. Papričky jsou opravdu výborné, velmi ostré, aromatické. Do některých potravin dávám jen půlku plodu.

Pokud sesychají, skliďte je. Já je suším tak, že papričky zavěsím na nit a pověsím na okno. Usuší se a je to i celkem zajímavá dekorace v kuchyni.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.