Poznáte houbu?

Od: Datum: 13.08.12 07:39 odpovědí: 6 změna: 13.08.12 14:00

Dobrý den, na Sázavě jsem objevila zvláštní houby, které neznám. Vyrostly v jehličí pod velikým smrkem. Nejdříve to byly takové kuličky, pak praskly a vytvořily kolem sebe takové jakoby paprsky, jako sluníčko. Byly ve starorůžové barvě. Pak pomalu zavadaly a hnědly.

Nikdy jsem tyto houby neviděla. Jedlé zaručeně nebudou, ale zaujaly mě svým neobvyklým tvarem i barvou. Nevíte, prosím vás, co je to za houby? Děkuji, Jaga.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.12 07:45

Hvězdovka trojitá - podle atlasu hub. Nejedlá.

Datum: 13.08.12 07:55

Pro Bimbam: Děkuji!*palec*Jaga.

Datum: 13.08.12 08:10

Perfektní foto. Bude to nějaká hvězdovka

Hvězdovka prvitá,, hvězdovka červenavá,... na Biolibu je jich spousta

doplněno 13.08.12 08:15:

Pardon, ne prvitá, ale brvitá. Hvězdovka trojitáobrázek třeba tady

doplněno 13.08.12 08:42:

Zase se mi podařilo dát nefunkční odkaz. Tak ho vypíšu celý k překopírování:

http://hobby.idnes.cz/hvezdovka-brvita-geastrum-fimbriatum-dxg-/atlas-hub.aspx?c=A080928_121204_atlas-hub_mib

nebo můžete jít na hobby idnes a napsat "hvězdovka brvitá" do vyhledávacího okénka (vyhodí to dva odkazy, ten první)

Od: ron*
Datum: 13.08.12 09:42

Dobrý den.

Jen doplním" Hvězdovka je nejdlá a velice vzácná houba. Ještě jsem ji nikdy neviděla. Zrovna nedávno jsem četla článek, že tuto hounu našli houbaři v Olomouci (někde v parku). Nikdy předtím tam nerostla.Dokonce ji hlídali, aby ji nikdo neutrhl a neodnesl.

Datum: 13.08.12 13:58

Děkuji vám všem za určení. To jsem ani netušila, že jsem našla takovou vzácnost, spíš mě zaujala netradičním tvarem a barvou.

Pro RON: pobavila jste mě tím, že našli hounu. Těch já už našla! Ale nic ve zlém, překlepnout se může každý. *smich* Jaga.

Od: ron*
Datum: 13.08.12 14:00

Aa, pardon, houbu samozřejmě. :)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.