Co je to za rostlinu

Od: Datum: 30.08.12 13:10 odpovědí: 7 změna: 30.08.12 20:17

Prosím o název rostliny. Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: akr®
Datum: 30.08.12 13:12

Sice Vám neporadím název ale přesně tu samou má sousedka na zahradě.

Pokud mne někdo nepředběhne, až ji uvidím, zeptám se.

Od: julas
Datum: 30.08.12 13:25

Domnívám se, že je to pryšec křížmolistý - mám to na zahradě a říkám tomu "krtkovník", protože jsem to dostal od kamaráda s tím, že to odpuzuje krtky

Datum: 30.08.12 14:10

Julas - *palec*

Od: julas
Datum: 30.08.12 13:29

a ještě dodám, že latinský název je EUPHORBIA LATHYRIS

Datum: 30.08.12 15:54

Julas má pravdu, je to pryšec křižmolistý a unás na vsi se traduje, že prý odpuzuje hryzce. Hryzců máme na zahradě jako kvítí a tak to jednou babička od známé donesla. Je to už asi 20 let. Teď nejenom chceme vypudit hryzce, ale chceme i vypudit pryšce. Rozrostlo se to do obrovských rozměrů, v bramborách, v rajčatech, všude. trhám to každý rok, ubývá sice, ale pomalu. Ještě letos jsem vytrhala okolo 10 rostlin. Raději to ani nikam nesázejte, nebo si zahnojíte tím celou zahrádku.

Máme pryšce a hryzci si mezi nimi dál vesele rejdí. To odpuzování asi nebude nic moc! Nesmí člověk hned všemu věřit.*ee* Jaga.

Od: ich*
Datum: 30.08.12 20:04

Diky moc, roste nam to jen tak v trave. Zatim jsem nasla 3 kusy:) Takze radite radsi vytrhat?

Datum: 30.08.12 20:17

Souhlasím s Jagou. Vytrhat. Nic to neodpudí, jenom se Vám to rozplevelí.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.