Co je to za strom?

Od: Datum: 20.06.12 16:57 odpovědí: 12 změna: 21.06.12 20:43

Můžete mi prosím poradit co je to za strom?nemůžu ho nikde najít:)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.12 17:09

vypadá to na oleandr

zkuste to na http://cs.wikipedia.org/wiki/Oleandr_obecn%C3%BD

doplněno 20.06.12 17:12:

POZOR!

Je považován za jednu z nejjedovatějších rostlin světa, neboť k usmrcení dospělého člověka stačí obvykle požít jen dva listy, u dítěte list jeden. Člověk se může otrávit dokonce i medem, který včely vyrobily z květů oleandru. Jeho jedovatost je způsobena glykosidyoleandrinem a neriinem, které působí přímo na srdce a zvyšují tonussrdeční svaloviny. Projevy otravy jsou podobné jako u jiných jedovatých rostlin _ zvracení, průjem, horečka, třesavka, závratě, křeče, srdeční arytmie.

tolik wikipedie tamtéž

mnoho obrázků na http://www.google.sk/search?q=oleandr&oe=utf-8&rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hl=cs&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=IefhT7thj-a1Bqqy6HE&biw=1280&bih=671&sei=OujhT9LvAYHIhAeT0rDFAw

doplněno 21.06.12 21:10: Záhada vyluštěna, díky slavce, děkuji i já. Zase jsem o něco chytřejší.
Ohodnoceno: 3x

Od: slus
Datum: 20.06.12 17:27

děkuju za odpověd ale mě sed nzdá že by to byl oleandr, protože tehle strom si roste voně v parku a není to okrasná dřevina, jako oleandr

Od: hahanaj*
Datum: 20.06.12 17:27

olendr má jiné květy a nemá listy zespolu šedé

Datum: 20.06.12 17:29

děkuju za odpověd ale mě sed nezdá že by to byl oleandr, protože tehle strom si roste volně v parku a není to okrasná dřevina, jako oleandr

Datum: 20.06.12 19:41

Možná je to nějaký druh osmanthus? :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.06.12 20:11

není to tomu moc podobné, on to není keř ale normální strom co roste volně v parku :)

Datum: 20.06.12 20:38

Možná je to zámecký park - ptala bych se správce zámku. Možná je to městský park - ptala bych se úředníka, co má na starosti městskou zeleň. Stromy v parcích bývají evidovány.

Skoro v každém parku bývá nějaká kuriozita, učitelé tam vodí školáky. Takže pokud je to park v menším městě, šla bych se ptát i do školy.

To všechno samozřejmě v případě, že se správná odpověď časem neobjeví zde.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 20.06.12 21:16

Taky mě ten strom zaujal a tedy i já děkuji za odpověď :).

Datum: 20.06.12 21:33

hlošina...to je přesně ono :) moc děkuju hodně jste my všichni pomohli ale hlavně slavka...děkujuuuu! ;)

Datum: 21.06.12 20:36

Slavko i ja dekuji.Koukam na kerik,rikam,safra vzdyt jsem to uz videla..Hlosina,no jasne,hned mi ale naskocilo eleagnus,ale podle vzhledu nezpomela,je videt ze nejsem praktik.

Od: polinek*
Datum: 21.06.12 20:43

,,te strom nádherně voní jak kvete...byly tady u nás vysázeny ,ale už je někdo porubal.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.