Znáte červenou okrasnou trávu?

Od: Datum: 19.06.12 20:44 odpovědí: 9 změna: 26.06.12 12:48

Dobrý den,máte někdo zkušenost s pěstováním nějaké okrasné trávy, která je vybarvená do červena (fialova), dorůstá aspoň do 80 cm a je mrazuvzdorná? Nemůžu nic takového objevit. Děkuji za odpovědi.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: polinek*
Datum: 19.06.12 21:48

mám ji,myslím že z Hornbachu ale je ještě malá,,měla jsem ji přes zimu doma ,,vyfotím

Od: ron*
Datum: 19.06.12 22:24

Mám okrasnou červenou trávu, objednávka přes internet .Sáček semen-asi 30 kč, název RED BARON.

Má tmavě červeně zbarvené listy. Na jaře jen konce listů, během léta až podzimu celé listy krásně zčervenají.

Potřebuje slunné stanoviště, hodně vláhy. Měla by být mrazuvzdorná do-12°C.Já ji na zimu přikrývám chvojím a slámou.

Nevím, jestli by měla i kvést. Mě zatím nekvete. Mám ji už tři roky.

*slunce*

Od: kfl*
Datum: 20.06.12 13:05

Red Baron je krásný, roste dost nepravidelně a chvíli mu trvá, než zaplní vymezený prostor (je mírně výběžkatý!). Ale výšku má jen do 30-40 cm podle stanoviště, vyšší jsem nikdy nikde neviděl.

Datum: 19.06.12 22:27

Semena celkem výhodně nakoupíte na minibazaru.cz.

Datum: 20.06.12 00:43

Myslím, že červeně zbarvené trávy jsou choulostivé na vymrznutí. Měla jsem nízkou a letošní zimu bohužel nepřežila, i když byla zakrytá. Loni vyrašila z kořenů, ale letos ne. Ale letošní zima byla extrémní, nebyl sníh a z tepla začal silný mráz.

Datum: 21.06.12 15:07

Koupila jsem si krásně červenou trávu Red Baron u Starkla. V květináči stála asi 50 korun. Ale psali u ní, že snese jen -5 stupňů a na zimu je dobré ji zanést do sklepa či garáže. Jaga.

Od: kfl*
Datum: 21.06.12 15:56

Jestli je to Imperata cylindica Red Baron, tak mráz snese. Mně přežila letošních -22 a byla jen přihrnutá trochou rašeliny. Na jaře normálně obrazila :). Soused o 100 metrů dál ji má také, přikryl jen chvojím a totéž. Takže bych se toho zase tak nebál. Ovšem garantovaná výdrž to není.

Datum: 22.06.12 10:06

Červená tráva je naozaj Imperata cylindrica Red baron, ale ťažšie u nás prezimuje, vyžaduje dôkladne prikrývanie. Vyrastá do výšky maximálne 50 cm a zriedka kvitne.
Ďalšia možná Panicum virgatum ´Rotstrahlbush, je to proso a červený kultivar. Potom Molinia careuela " Mooflamme", ktorá vyfarbuje na jeseň do červena, okrem Ipmeraty sú tieto odolné, ale zároveň nie až tak intenzívne červené.

Od: xx*
Datum: 26.06.12 12:48

Díky všem za rady, zvolila jsem to proso, už je v :)zahrádce.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.