Co to je za keř

Od: Datum: 31.05.12 23:11 odpovědí: 13 změna: 13.06.12 13:43

Zdravím.

Neví někdo jak se jmenuje tento keř. Dosahuje mi momentálně výšky přes 2 metry.

Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 01.06.12 07:03

troufnu si tvrdit ,že je to zákula

Datum: 01.06.12 07:23

Hani, zákula je sytě žlutá, takové kuličky, větvičky jsou jen mírně olistěné, převládají ty květy. Teď právě kvete. Já bych si myslela, že se spíš jedná o plnokvětý jasmín /pustoryl/. Jaga.

Od: myse®
Datum: 01.06.12 09:04

máte pravdu. Je to Pustoryl (lidově jasmín) i podle listů...

zákula má dlouhé zelené "pruty" na kterých jsou žluté květy /právě dokvétá/ jako bambulky a listy vyráží až potom...

Datum: 01.06.12 09:13

Také by to mohl být trojpuk (Deutzia), ale ten pustoryl je pravděpodobnější, Deutzia kvete pozděli - pozdní jaro - časné léto. Jinak vypadá skoro stejně.

Datum: 01.06.12 18:34

Limetko,to je prave nad cim take uvazuji,ale asi ten jasmin.

doplněno 01.06.12 18:41:

Musi se dle vune.Trojpuk ma takhle zaspicatele kvitky.

Od: poiu®
Datum: 01.06.12 19:08

Já byl nejprve skoro na 100 % přesvědčen, že je to trojpuk, ale asi máte pravdu, že to bude spíš plnokvětý pustoryl - vůně to definivně rozhodne.

Od: jk*
Datum: 01.06.12 20:15

On ten květ má spoustu bílých lístků.nemá to lístky jak když kvetou jahody.bohužel na snímku to nejde poznat
Datum: 01.06.12 21:10

Jasmin podle vune by jste poznala,ne?

Od: jk*
Datum: 01.06.12 20:34

Omlouvám se, stránku jsem neměl aktualizovanou půl dne,tak proto ten můj poslední příspěvek.podle obrázku to sedi na trojpuk drsný.děkuji za pomoc
Datum: 02.06.12 11:05

https://www.poradte.cz/rostli…-nepravy-jasmin-pustoryl.html *hi* Já se omlouvám, moc se v keřích neorientuju, ale asi bych se hádala, že to pustoryl není. Na fotce tazatele je květ, kterých roste na stonku několik, jako v hroznu, jsou střapaté, nevoní, ve váze skoro ihned vadnou. Keř má listy takové drsné, nepříjemné a máme ho na louce několik. Ještě nekvete. Nemohu ho nikde na webu najít najít. *jasne*

Od: dm
Datum: 13.06.12 13:43

Vím zcela jistě, že je to trojpuk drsný. stačí se mrknout na odkaz ;)

http://botanika.wendys.cz/kytky/K655.php

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.