1xJakou koupit rašelinu na různé květiny

Od: Datum: 11.04.13 07:33 odpovědí: 9 změna: 14.04.13 15:18

Dobrý den,prosím moc o radu,chtěla bych si koupit rašelinu,dalo by se říci jakoby "univerzální"ke květinám jak venkovních,co rostou volně v půdě,třeba ke zlepšení půdy,nebo k rostlinám,které ji přímo vyžadují,pak jako přidání k některým letničkám,co jsou v nádobách i doma k některým pokojovkám.V obchodech mají spoustu druhů od různých výrobců,jaká je tedy ta jakoby "nejlepší"pro všestranné použití?nebo je všechna stejná?Poradil by někdo,kdo s tím má zkušenosti,jakou tedy koupit,aby byla pro rostliny ta správná?Moc a moc děkuji za rady či Vaše zkušenosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.04.13 07:36
avatar

nekoupil bych rašelinu, ale substrát. Klidně na muškáty, je většinou dobře vyhnojený a zatím se mi nestalo, že by to nějaké kytce vadilo. Ty levnější substráty budou plné larev (vajíček?) takových těch octomilek, které se později příležitostně vylíhnou. Na venkovní je to jedno, na domácí je to otrava.

Pokud tomu chcete předejít, najděte si doma nějakou starou plastovou nádobu a dejte to na chvíli do mikrovlnky (spařit). Tím se jich zbavíte. Samozřejmě sázejte až po vychladnutí *smich*

doplněno 11.04.13 07:47:

na zeleninu patří kompost a půda, popř zarytá tráva, hnůj na podzim atd... ne substrát z marketu ;) Vlastně jo, když jsme na balkoně pěstovali rajčata, tak nebylo zbytí :-D

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ladaadal*
Datum: 11.04.13 07:40

Taky se v těch pytlích nevyznám. Většinou si nechám poradit od prodavačky. Jeden pytel máme na kdytky (asi nějaký ten muškátový) a jeden na zeleninu (na tu se muškátový nehodí).

doplněno 11.04.13 07:41:

Ten první máme samozřejmě na kytky. Nějak rychlejc píšu než myslím.:D

doplněno 11.04.13 07:57:

Tak já zaseju do substrátu a až sazeničky dávám do skleníku, kam jsem na podzim zaryl hnůj. Zatím se nic nestalo nám ani zelenině.:D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.13 08:05
avatar

Nejsem si jist, zda se vám skutečně jedná o rašelinu. Rašelina provzdušňuje půdu, která pak lépe drží vlhkost. Je kyselá, proto se hodí pro kyselomilné rostliny, jako jskou azalky, rododendron, vřes a pod. Rašelina však neobsahuje žádné živiny. Rašelina od různých dodavatelů má stejné nebo podobné vlastnosti.

Vám však jde pravděpodobně o substráty, které obsahují humus a výživné látky, jež různé rostliny potřebují v určitém poměru. Takže dívejte se na substráty pro muškáty, pokojové rostliny, zeleninu, konifery a pod. Vyberte takový substrát, který je určen pro rostliny, které doma či na zahradě máte; na obalu každého substrátu je to popsáno. Zcela univerzální substrát neexistuje (i když jej tak někteří výrobci nazývají); něco jiného vyžadují vápnomilné a něco jiné kyselomilné rostliny.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: myse®
Datum: 11.04.13 08:53
avatar

kupuju univerzální substrát a používám na všechno co je potřeba. Domácí kytky, truhlíky (přidávám hnojivo Osmocoot - dlouhodobé) na rajčata, které pěstuji v kýblích tak tam dávám část kompostu, část obyč. hlíny a nahoru ten substrát...

na záhony ven jenom kompost a slepičák na hnojení

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.04.13 10:01

Rašelina je určena k azalkám ,rododendronům ,na vřesoviště a a na další kyselomilné rostliny . Rozhodně se nehodí k běžnému pěstování jakýcholi květin . K tomu jsou určeny zeminy na pokojové květiny , pak substráty na zahradní rostliny , substráty na zeleninu, k pěstování kaktusů je zvláštní a na orchideje také.

Když přijdete do prodejny vidíte ten výběr a podle toho jaké rostliny doma a na zahradě máte- si nakupte zeminu.Rozhodně nekupujte tu nejlevnější , jak tu bylo už psáno. Také existují již obohacené hnojivem , všude vám dobře poradí. Dobře vám také poslouží univerzální substrát .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: urinka
Datum: 11.04.13 10:13

Dobrý den,díky za rady,chci se zeptat na ten univerzální substrát,jak uvádíte,o co se jedná?,přímo je tam uvedeno iniverzální?,díky za odpověd.

Datum: 11.04.13 20:48
avatar

Já mám dobré zkušenosti s univerzální zeminou, viz foto. Používám na sazenice, pokojové a balkónové květiny, zeleninu pěstovanou na balkóně. Na zlepšení půdy květinám na zahrádce postačí i levnější univerzální substrát. Většina obsahuje hnojivo pro rostliny asi na 6 týdnů.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.04.13 15:18

Zahradnický substrát Agro - používám na výsevy, přesazování, balkonové i pokojové rostliny - s úspěchem už řadu let.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.