Astry množení

Od: Datum: 30.10.12 15:01 odpovědí: 9 změna: 07.11.12 22:23

Dobrý den, prosím můžete mi poradit ,jak si mohu sama vypěstovat sazenice aster.Mám doma usušené kvítky z letošních květů a nezdá se mi , že by měly nějaká semena.Budu ráda za každou radu.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 30.10.12 15:05

každá astra má semena - jsou velmi droboučká - zkuste nad papírem s nimi zatřepat - a v březu začněte vysévat doma do misek a pak přepichovat a po zmrzlých sázet na záhon sazeničky- ať se daří

Datum: 30.10.12 15:19

Děkuji za odpověd

Datum: 30.10.12 15:15

Možná semínka nestihla dozrát, zkuste promnout kvítka, jestli z nich vypadnou taková droboučká černá semínka a v březnu je zasadit do kalíšků nebo truhlíků a zkusit si předpěstovat sazeničky. Jinak semínka jsou celkem levná, lze je koupit kdekoliv a astry jsou překrásné kytky, ty vám budou dělat radost. Mně se s nimi bohužel nějak nedaří, i když bych si to moc přála.

Datum: 30.10.12 15:22

Také děkuji za odpověd .Já semena také kupuji ,ale sousedka mi řekla , že si sazenice pěstuje sama.Tak to zkusím a uvidím.I tak jsem ráda za odpověd.

Od: viky®
Datum: 31.10.12 02:49

Dobrý den, Dance. :) Není jednoduché pěstovat si doma, třeba astry od semínka. Astry musí být odkvetlé, dáte je do papírového sáčku, hlavičkou dolů a sáček zavěste. Semínka uvidíte dole v sáčku.

Kdysi jsem také chtěla vyzkoušet, zda dokážu si vypěstovat sazeničky kytiček sama.

Sázení. První si v březnu uděláme truhlík, dát dobrou zeminu a zalít, pak teprve můžeme naset semínka kytičky, přitlačit semínka do země, nejlépe plochým předmětem a pocukrovat zeminou.( dělala jsem to prkénkem) Semínka jsou malá, sázíme je hustěji.

Bedýnku, kde jsem nasázela semínka, jsem přikryla sklem a dala na okno k teplu a světlu. Sklo jsem odvětrávala a zem rosila. Jak byl venku první pravý lístek, hned jsem pikýrovala. Jsou to vlásečnice, kterým se ještě zkracuje kořínek. Nejlépe je sázet do malých raš.forem.(jako malý květináč) Pak je problém, kam sazenice dát. Potřebují dost světla, jinak jsou slabé a vytažené. Pozor, nesmí zaschnout. Ten rok jsem vypěstovala asi 15 aster, zbytek, nic moc, nedochůdčata. Když jsem šla k zahradníkovi, tak jsem si nakoupila za 2,- Kč( jednu rostlinku) 20 aster, ale krásných. Držím palce, aby se vám pěstování povedlo. Vlastní zkušenost.

Datum: 31.10.12 14:22

Semínka aster vysévám do truhlíku v březnu naplněného vlhkou zeminou určenou pro výsev řídce. Popráším je zeminou, kterou lehce přitlačím. Zalévám vodou do tácku pod truhlíkem. Sázím je řídce proto, abych je nemusela přepichovat. Přesazuji je po jedné rostlině po zmrzlých mužích ven na záhon. Pokud mám výsadbu semen hustou, tak jí protrhám a přebytečné sazeničky vysadím do malých kelímků od jogurtu s dírkami na dně. Umístím je na okno, kde je nejvíce světla, zalévám a každý den truhlík nebo kelímky otočím.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.10.12 14:33

Na podzim vykvétají astry,hvězdnice anglické.Na skalkách také Aster alpina.Ty rostou v trsech a jsou velice oblíbené trvalky.Jarní astry -letničky je nutno vyset v březnu do truhlíčku a v květnu přepíchat na dobře vyhnojené záhony.Jsou jak vysoké,tak i malého vzrůstu,vhodné do skalek.

JABRAKA

Datum: 31.10.12 20:07

Souhlas s brunecovou. Řídký výsev do truhlíku a potom rovnou na záhon. Odrůd aster je spousta. Preferuji zakoupení semínek v obchodě, protože si mohu vybrat ty, které se mi líbí. U semen, která seberete na své zahradě, nevíte co z nich vyroste, protože se odrůdy mohou mezi sebou křížit.

Datum: 07.11.12 22:23

Ano, i já souhlasím s brunecovou. Letos jsem řezala do váz překrásné astry. Ale koupila jsem si semínka v květinářství. Je to za pár "kaček" a udělá to spoustu radosti. Ale moje mamka měla astry na zahradě, nechala je tam vysemenit a na jaře samy vyrostly. Já to zkoušela, ale neuspěla jsem. Ale neměla jsem jich tolik, jako moje maminka, ona jich měla velký záhon, všech barev...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.