Kdy zasadit řízky zakořeněné ve vodě?

Od: Datum: 29.10.12 19:23 odpovědí: 5 změna: 30.10.12 07:05

Hezký den,

před dvěma týdny jsem dala zakořenit do vody řízky ibišku a vánoční hvězdy. Teď mají všechny kořínky, zatím jen 1-3 mm dlouhé, ale celkem hojně, po celé délce pod vodou.

Můžete mi poradit, kdy bude vhodné zasadit je do substrátu? Mám strach, aby mi totiž ve vodě nezačaly zahnívat - pravidelně ji měním ca po pěti dnech... Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: andrea1*
Datum: 29.10.12 19:51

1 - 3 mm dlouhé kořínky je málo. Já je sázím do země když jsou dlouhé 2 až 3 cm. Pak se bez problému přijmou. Když takto vyrazily kořeny tak zahnívat nebudou. Vodu měníte správně.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.10.12 19:57
avatar

Kořínky by měly být nejméně 3 - 5 cm dlouhé. Budou - li delší, lépe se rostlinky ujmou. Ve vodě nesmí být listy, ty se odstraňují, aby ve vodě nezahnívaly. ;)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: cihlomorka*
Datum: 29.10.12 20:44

Dobrá, děkuji oběma! ;)

Datum: 29.10.12 23:44

Osobně raději zakořeňuji řízky přímo v substrátu, protože se dají použít stimulátory, foliové kryty, atd. Myslím si, že úspěšnost je větší. Pokud jste zvolila zakořenění ve vodě a jak píšete, máte řízků víc, tak nic nebrání v tom, abyste zasázela po jednom řízku teď a další až kořínky poporostou.Pokud budete sázet, ne moc výživný substrát, ne slunce, mírná zálivka, můžete použít foliový kryt. Kryt musí být odvětráván, aby nedošlo k zapaření.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.12 07:05
avatar

Až je budete sázet do zeminy, použijte malý květináč. Neříkejte si, že do květináče doroste. Bude-li mít větší květináč, bude velmi dlouho stát, neporoste. Bude zakořeňovat, zaplňovat květináč kořínky. Klidně i rok. Navíc, zemina ve velkém květináči za tu dobu se znehodnotí. Zkyselí, uloží se do ní sole, bude náchylná k plísni, protože rostlina nebude stíhat odčerpávat. ;) Až po čase budete přesazovat do většího, tak jen kousek většího, protože co jsem napsala, platí i pro přesazování. *jasne*

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.