Vánoční stromek v květináči?

Od: Datum: 22.10.12 16:28 odpovědí: 6 změna: 24.10.12 17:37

Jelikož letos poprvé budeme mít vánoce v domku a další a další už taky, tak jsem se chtěla optat, zda vánoční stromeček v květináči je dobrý nápad. Jak dlouho může být v teple a jaký druh je nejlepší, aby vydržel? Smrk, borovička, jedle? Může zůstat v květináči celý rok?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 22.10.12 16:34

Hlavně postupně zvykat na teplotu, než ho přenesete ze zimy do tepla ,aby nedostal šok . Já bych zvolila stříbrný smrček moc pěkně vypadá a pak vám bude dělat parádu i v květináči na zahradě nebo terase . Ale pak i opačně až ho budete odstrojovat ,nevyhodit ho hned na mráz,ale ponechat ho pár dní třeba na chladnější chodbě , garáži apod a pak teprve ven. My už poslední roky necháváme 2 stromky v květináčích jen venku u dveří. Ozdobíme a je to krásné i pro příchozí i pro nás a v bytě jen větve ve váze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axlik*
Datum: 22.10.12 17:21

Nemám s tím zkušenost, jen párkrát jsem měl malé smrčky a borovičky z lesa v kvetináčích a rostly hezky chtěl jsem jen říci, že mi to příjde jako naprosto parádní nápad a díky za inspiraci do budoucna

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 22.10.12 16:37

Měl jsem několik let v květináči (no - obsah byl cca 70 litrů) stříbrný smrk, přes rok byl venku, na Vánoce putoval pod střechu a někdy v půlce ledna zase ven (v závislosti na mrazech). Ale nikdy nebyl vysloveně ve vytopeném bytě, jen v místnosti, kde se topilo příležitostně (tedy třeba právě na Štědrý den apod.)...

Když dorostl asi metrosmdesát, zasadil jsem ho do zahrady (5-6 let, nerostl tak rychle, jako by byl venku)... ;)

Největší starost o něj byla v létě, kdy - protože neměl kořeny v běžné půdě, se musel zalívat...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.10.12 17:54
avatar

My jsme asi 15 let každý rok kupovali stromek v kontejneru, pár dnů jsme jej nechali v předsíni a asi od poloviny prosince do konce ledna jsme jej měli v obývacím nebo dětském pokoji. Zdobili jsme na Štědrý den a odstrojili na Tři krále.

Kupovali jsme střídavě všechny druhy - který se nám právě líbil nejvíce (nejčastěji asi smrčky, protože nejvíce voněly). Všechny stromky přežily i panelákové teplo. Koncem ledna jsme je zase na pár dnů přemístili do předsíně a potom do sklepa. Na jaře jsme pak vysadili před okny (bydleli jsme v přízemí).

Okna jsme měli na dvě strany a všem stromkům se tam dodnes daří dobře.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: strnadovka
Datum: 22.10.12 18:58

Díky za vaše zkušenosti a rady! Díky nim je u nás rozhodnuto - stříbrný smrček v květináči )

Datum: 24.10.12 17:37
avatar

Asi 5 let máme stromek v květináči. Je to jen obyčejný smrček, a malý, ale dělá nám radost. Máme ho doma jen asi 10 dní. Po Silvestru ho odstrojuji a jde zpět na terasu. Doma ho zalévám. A ven dávám podle počasí, aby neutrpěl velký šok. Zkusím dát foto, jestli se podaří.

doplněno 24.10.12 17:43:

Ještě doplním, že ho na jaře vždy trochu ostříháme a přihnojíme, aby nešel moc do výšky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.