Jak přezimovat fuksie

Od: Datum: 22.10.12 16:01 odpovědí: 6 změna: 01.11.12 19:43

Dobrý den,prosím poraďte jak nejlépe přezimovat fuksie.Také bych potřebovala vědět, co s bylinkami na záhoně (oregano,tymián,rozmarýn ),seříznout-neseříznout.

Děkuji myska


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 22.10.12 16:23

s fuchsiemi je to takto - u mne při vší péči nikdy nepřezimovaly - snad se vám to povede

Pro přezimování fuchsií je vhodné teplotní rozmezí 5_10 °C. Před zazimováním výhony o třetinu zakraťte a odstraňte všechny listy, abyste zabránili šíření případných chorob a škůdců. Během zimy je důležité udržovat kořenový bal jen mírně vlhký, zalévat spíše střídmě a méně často, aby nedocházelo k uhnívání kořenů. Při přezimování fuchsií v tmavých prostorách zálivku omezte ještě více. Začátkem jara pak rostliny přesaďte do nové zeminy a zastřižením výhonů upravte tva

zde se dozvíte vše - bylinky které běžně a často používáte bych si na vašem místě vyryla a dala do květináčů ,ale chtějí chladnější místo ,aby zdárně přezimovaly- jinak je to tu vše popsané

http://www.ireceptar.cz/zahra…i-a-priprava-bylinek-na-zimu/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 22.10.12 19:48

Pěstuji fuchsie již řadu let. Vypěstovala jsem si stromky, mám jich pět. Nikdy mi přes zimu nezašly. Než je dám na verancu, kde je cca 10 °C, tak je postříkám Mospilanem aby se zahubili případní škůdci. Nikdy je nestříhám (to až na jaře, když je dávám ven po přesazení), protože fuchsie pak mají tendenci vyhánět nové slabé dlouhé výhony. Ä už vůbec netrhám listy. Kde to paní přede mnou vyčetla? Nedivím se jí, že jí zašly. Nyní je mám ještě venku v závětří na schodech do domu.Zalévám občas, když je zem suchá a to tak, aby voda nenatekla do misky. Když vyrazí nějaký šlahoun, tak jej za nějakou dobu ve dvou třetinách zaštípnu nebo úplně zruším nebo stačí někdy jenom zaštípnout špička aby nepokračoval v růstu. Nyní tyto slunečné dny je našly včely a mám na nich doslova roj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myska*
Datum: 23.10.12 19:47

Děkuji za radu.Já už mám u stromkové listy opadané. Keříčkové mají ještě i květy.Již je mám uklizené v chodbě.Méně zalévám,tak nevím jestli také opadají.Nebo je mám zalévat i přez zimu jako pokojové?

Datum: 24.10.12 17:51
avatar

Pěstuji fuchsie mnoho let. Na podzim je o polovinu zkrátím, očistím a odnesu do sklepa, kde je teplota do 10 stupňů, ale světlo. Zaliju trochu tak jednou za měsíc. Po vánocích začnu více zalívat, aby začaly obrůstat, a z těch obnožů si namnožím další, nebo je rozdám. V březnu přesadím do nové zeminy, začnu hnojit kristalonem a po 15 květnu vynesu ven. Mám je na severní straně. Mám fuchsie moc ráda, hlavně ty úplně obyčejné, co mají malá kvítka, ty kvetou nejvíce celé léto. Přidám foto.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: renata*
Datum: 01.11.12 14:47

Před prvním mrazem rostliny seříznu asi na polovinu ( kvůli úspoře místa ), přezimují ve studené špajsce a v předsíni, kde se netopí. Zalévám cca 1-2 x za měsíc, v misce nesmí být voda. Na jaře znovu trochu seříznu včetně nových výhonů, přesadím, přidám pár kuliček NPK a Cereritu, od dubna ( bez mrazů ) jsou venku, mám stejné rostliny 5, některé 10 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 01.11.12 19:43
avatar

Dobrý den Miska. Bylinky, které chci mít celou zimu doma, mám vyryté a nasazené, v jedno truhlíku vedle sebe. Truhlík nechávám venku, než začne mrznout, pak jde domů na verandu, kde je chladno. Všechny bylinky co zůstávají na záhonku, těsně před mrazem, ostříhám na malé kousky do sáčku PVC, do mrazáku. Tak to dělám já.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.